Okulumuzun övünç duyduğu yönlerinden birisi de fiziksel olanaklarının eğitime, öğretime uygunluğu ve yeterliliğidir. Yerleşkemiz içinde her yaş grubunun ayrı binalarda öğrenim gördüğü eğitime ayrılmış blokların dışında yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonları, sağlıklı yaşam merkezi, kültür merkezi, sergi salonları, kütüphane, oyun alanları, açık spor sahaları bulunmaktadır. İzmir’in en yüksek koltuk kapasitesine sahip salonlarından biri olan Yüksel Eraslan Kültür Merkezi mimari özellikleri ve teknik donanımı ile de dikkat çekmektedir. Yüksel Eraslan Kültür Merkezi her türlü bilimsel, sanatsal ve kültürel etkinliklere, Özel Ege Lisesi Spor Sarayı ise spor salonları ve yüzme havuzu ile yarışmalara ve müsabakalara ev sahipliği yapabilmektedir. Yoğun katılımlarda yeraltı otoparkı veli ve ziyaretçilerimize hizmet vermektedir.

Öğrencilerin bizzat katıldıkları çalışmalar haricinde dışarıdan gelen kurum ve kuruluşların çeşitli etkinlikleri de öğrenciler tarafından izlenebiliyor mu?

Özel Ege Lisesinin bilime, sanata ve spora verdiği önemin derecesi yerleşke içinde yapılan yatırımlara bakılarak rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. 2008 yılında hizmete giren Yüksel Eraslan Kültür Merkezi, sanat dönemi içinde sahnelenen tiyatrolara, konserlere ve müzikallere ev sahipliği yapmakta; öğrencilerimiz sanatsal etkinliklerle buluşturulmakta ve kendi yaş grubu ve pedagojik gelişimine uygun çocuk-gençlik eserlerini çok seçkin bir mekânda takip edebilmektedir. Bu etkinliklerin kaliteli ve periyodik olmasına dikkat edilmektedir.