Dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, ulusal değerlerine bağlı, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirmek misyonuyla yola çıktımız eğitim yolculuğumuzda, yetiştirdiğimiz genç nesillere yaşam boyu gerekli olacak bilgi, beceri, davranış, tutum ve değerleri kazandırmak öncelikli hedefimizdir. Özgüven, girişimcilik, toplumsal sorumluluk, ulusal duyarlılık, milli değer ve yurttaşlık bilinciyle yetişen 1000’i aşkın mezun vermenin gurunu yaşıyoruz.

Öykülerini gururla takip ettiğimiz gençlerimiz yurt içinde ve yurt dışında iyi üniversitelerde eğitim almakta, yüksek lisans ve doktora yapmakta ya da kariyer hayatında başarıyla ilerlemektedirler. Mühendislerden profesyonel fotoğrafçılara, kendi işini kuran girişimcilerden akademisyenlere, doktorlara, dünyanın en saygın kanser araştırma merkezlerinde çalışan bilim sevdalılarından çeşitli şirketlerdeki orta ve üst kademe yöneticilere varan geniş bir yelpazede son derece dinamik, girişken ve en önemlisi ülkesinin insanı olan yüzlerce gencimiz, bayrağımızı Amerika’dan Kanada’ya, Avrupa’dan Asya’ya dünyanın dört bir yanında dalgalandırıyor.

Üniversite Sınavındaki Başarı Geleneği

Okulumuz 2000 yılından 2021 yılına kadar mezun ettiği 1.224 mezundan 1.205’ini üniversiteye yerleştirmiştir. Bu tarihler arasındaki yerleştirme oranı %98.44’tür. 2009 yılından bu yana en çok mezun yerleştirdiğimiz ilk beş üniversite ODTÜ, İ.D Bilkent (%56’sı burslu), İTÜ, Ege Üniversitesi (%52’si tıp fakültesi), Koç Üniversitesi (%70’i burslu) olması mezun niteliğimizle ilgili ipuçlarını veriyor. Özel Ege Lisesinden 2009 yılından bu yana mezun olan öğrencilerin en çok yerleştiği bölümler ise sırasıyla mühendislik, tıp, işletme/ekonomi/iktisat, hukuk, mimarlık, diş hekimliğidir. Ancak öğrenciliğin yalnızca ulusal sınavlarda başarılı olmaktan ibaret olmadığını, bilgi kadar dostluk biriktirmenin de gerektiğini; ülkesinin tarihinin, sanatının, değerlerinin, fikir dünyasının ve rengârenk insan çeşitliliğinin farkında olan gençler yetiştirmenin asıl büyük görev olduğunu biliyoruz. Eğitimde etik değerleri gözetmek ise her zaman önceliğimizdir.

Ulusal sınav başarılarımızı incelemek için tıklayınız.