Hülya Ökem
İlkokul Müdür Yardımcısı

Lübeck/Almanya’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.  2000 yılında başladığı akademik kariyeri boyunca seçkin eğitim kurumlarında uzun yıllar Almanca öğretmenliği ve Almanca bölüm başkanlığı yapmış, birçok ulusal ve uluslararası projede öğrencilerinin yer almasında rol almıştır. Anne baba okulları da dâhil olmak üzere katıldığı birçok hizmet içi eğitimlerle pedagojik yeterliliğini geliştirmiştir.

Fortbildung des Goethe Instituts zu den Zertifikatsprüfungen Fit1 und Fit2 Eğitimlerinin yanı sıra, TELC (The European Language Certificates) Dil Sertifikasyonu ve Test Sistemleri sertifikasıyla TELC eğitmeni olmuştur.

2014-2015 öğretim yılında Özel Ege Lisesinde Almanca öğretmeni olarak göreve başlamıştır. 2019-2020 öğretim yılından itibaren Özel Ege Lisesinde ilkokul müdür yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.