Kampüsümüzde yer alan 575 koltuk kapasiteli ve İzmir'in en büyük kültür merkezlerinden biri olan Yüksel Eraslan Kültür Merkezi; birçok sanat etkinliğine, okul gösterisine, konserlere, ödül törenlerine ve mezuniyet törenlerine ev sahipliği yapmaktadır. Tüm kademelerdeki öğrencilerimiz, yıl boyunca sanat ve kültürel faaliyetlerini Yüksel Eraslan Kültür Merkezi’nde yer alan görsel sanatlar atölyeleri, müzik sınıfları, satranç ve seramik atölyelerinde sürdürmektedir.

Ayrıca okulumuzda yer alan 270 kişi kapasiteli konferans salonumuz da öğrencilerimizin sosyal-kültürel etkinliklerine, salon derslerimize, toplantılarımıza ve çeşitli eğitimlerimize ev sahipliği yapmaktadır.

Özel Ege'de Sanat

Sanatın çeşitli alanlarıyla ilgilenen çocukların yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde fen bilimleri ve matematik alanlarında daha başarılı olabildikleri, sosyal becerilerinin daha fazla geliştiği, kendilerini daha iyi ifade edebildikleri bilimsel araştırmalarla desteklenmektedir. Bu nedenle Özel Ege’de bilim, sanat ve sosyal etkinlikler birbirinden ayrılmaz bir bütündür.

Akademik başarılarının yanı sıra anaokulundan itibaren sanat kültürü ile yetişen öğrencilerimiz yıl boyunca Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca tiyatrolar, gösteriler sergilemekte; İzmir Klasik Türk Müziği Korosu, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Devlet Senfoni Orkestrası, yurt içinden ve yurt dışından gelen çeşitli özel tiyatrolarla bir araya gelmektedir.

Yüksel Eraslan Kültürü Merkezini 3600 sanal tur ile buradan ziyaret edebilirsiniz.

Yüksel Eraslan Kültür Merkezi 2022 - 2023 Salon Kiralama Ücretleri