Necla Atıl
Lise Müdür Yardımcısı

2009 yılından bu yana Özel Ege Lisesi Müdür Yardımcısı olan Feride Necla Atıl, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. Öğretmenlik hayatına 1987 yılında Özel Anayurt Lisesinde başlayıp 1988 yılında Özel Ege Lisesi adını alan kurumda çalışmayı sürdüren F. Necla Atıl, İngilizce öğretmenliği, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

1997 yılında İngiltere'de üç hafta süren “Methodology and Teacher Refresher” kursuna ve British Council tarafından düzenlenen on haftalık “Teacher Development” seminerine katılmıştır. 1998 yılında Washington D.C.'de Royal Language Training School tarafından düzenlenen üç haftalık öğrenci programına grup lideri olarak katılmış, 2001 yılında Belçika ile ilk kültürel değişim programını gerçekleştirmiştir. 2001-2004 yılları arasında UNESCO Güneydoğu Akdeniz Çevre Projesi çalışmalarında görev almıştır. Bu çalışma kapsamında 2002 -2003 yılında Yunanistan’ın Sakız Adası’daki Campos Lisesi ile “Akdeniz Diyeti”, 2003 -2004 yılında ise Allianoi antik kenti tanıtım filmi projelerinde görev almıştır.

2004 yılında Akdeniz Üniversitesi’nde bir hafta süren Uluslararası SEMEP Çevre Eğitimi Semineri’ne katılmıştır.  2004 -2005 yılında Avrupa Birliği Comenius Okul Ortaklıkları kapsamında “Türkiye’nin ilk Dil Projesi” olan ve Danimarka ile gerçekleştirilen “Tourism: The Environmental and Cultural Impact in Turkey and Denmark” konulu projede ve 2006 -2007 öğretim yılında Okul Projesi alanında İngiltere, Norveç ve Türkiye iş birliği ile gerçekleştirilen “Movements in Europe” konulu projede proje yöneticisi olarak görev alan F.Necla Atıl, 2008 yılında kültürel değişim programı kapsamında Özel Ege Lisesi öğrencileri ile Shangai’da bulunan Fudan International School öğrencileri arasında ilk defa yapılan değişim programına öncülük etmiştir.

Aynı yıl Lucy Covendish College Cambridge’te düzenlenen “Amazing Minds Teacher Development Conference”a Türkiye’den tek davetli olarak katılmıştır. F. Necla Atıl, 2012 yılında Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından düzenlenen ‘Dijital Çağda Eğitimde Fırsatlar ve Sorumluluklarımız’ konulu seminere katılmıştır. 2013 yılında Yaşar Üniversitesinin düzenlediği “The Third International Conference in TESOL”e katılmış; 2014 yılında düzenlenen Harvard MUN Model Birleşmiş Milletler Konferansı ve 2016 Princeton Model Birleşmiş  Milletler Konferansı’nda grup liderliği yapmıştır

International House’un 2012 yılında düzenlediği ’Developing Speaking Skills,Creative Writing and Using Tecnology in the Classroom , 2013 yılında düzenlediği “Creative Thinking for Language Teachers” ve 2015 yılında düzenlediği “Teaching English to Young Learners”a da katılmıştır.