SMART öğretim programında sınıf bir hazırlık niteliğinde olup matematik, kodlama, fen bilgisi alanları ile birlikte yönetilmektedir.

Öğrenciler 6. sınıftan itibaren İngilizce eğitimlerine seviye grupları ile devam ederler. Öğrencilerimizin ortaokul 8. sınıfı B1+/B2 dil seviyesinde tamamlamaları hedeflenmektedir. 5. sınıftan itibaren öğrencilerin dil gelişimleri ÖZEL EGE PROGRESS TEST ile öğretim yılı boyunca üç kez dört beceri (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) kapsamında çevrim içi olarak uygulanmakta ve ölçülmektedir. Bu uygulamalar, öğrenciler için uluslararası geçerliliği olan IELTS ve TOEFL IBT sınavlarına doğru atılan ilk adımlardır. Ayrıca öğrencilerimiz ilkokul süresince edindikleri bilgi, beceri ve yetkinlikleri ortaokulda geliştirerek uluslararası düzeyde geçerli Cambridge sınavlarına (Flyers-KET-PET-FCE) girmekte ve gelişimlerini belgelendirmektedir.

6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz, küresel sorunlar hakkında farkındalık kazanmak ve bu sorunlar hakkında önerdikleri çözümler üzerinde tartışmak amacıyla Junior Model Birleşmiş Milletler (JMUN), Yale Model Government of Europe (YMGE), e-twinning, SDG–Sustainable Development Goals gibi birçok projeye katılmaktadır. Ayrıca Debate Tournament (Münazara Turnuvası) ile öğrenciler; eleştirel düşünme, topluluk karşısında konuşma, araştırma ve takım çalışması gibi birçok beceri kazanmaktadır.