ANAOKULU VE İLKOKUL

Anaokulu ve ilkokul sınıflarına kayıt olacak öğrencilerimizin kayıt işlemleri, rehber öğretmenimizle yapılacak ön görüşmenin ardından gerçekleştirilmektedir. Okulumuzu ziyaret etmek, veli ve rehber öğretmen görüşmesi gerçekleştirmek için randevu alabilir, sizlere ulaşabilmemiz için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

ORTAOKUL VE LİSE

Ortaokul ve lise sınıflarında Özel Egeli olmak isteyen öğrencilerimizin Özel Ege Lisesi Okula Giriş Sınavı'na katılması gerekmektedir. Okula giriş sınavı sonucunda öğrencilerimiz kayıt hakkı elde edebilir veya sınav sonuçlarına göre burs imkânlarından faydalanabilirler. Okula giriş sınavı hakkında bilgi almak için okulumuz öğrenci işleri birimi ile iletişime geçebilir, sizlere ulaşmamız için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

9. SINIFA KAYIT

9. sınıfta Özel Egeli olmak isteyen öğrencilerimiz okula kayıt sürecinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ulusal sınav (LGS) sonuçları dikkate alınmaktadır. Bu sınavda öğrencilerin bulunduğu yüzdelik dilimler okula kabul durumunda ve burslandırılmasında belirleyici olmaktadır. Okulumuza ait taban yüzdelik dilimleri ve burs koşulları ulusal sınav sonuçlarının resmî olarak açıklanmasının ardından ilan edilmektedir. Özel Ege Lisesine kayıt hakkında bilgi almak için okulumuz öğrenci işleri birimi ile iletişime geçebilir, sizlere ulaşabilmemiz için başvuru formunu doldurabilirsiniz.