Lise ve üniversite zamanlarımda, bilgisayarların grafik alanındaki kullanımı (film, animasyon, bilimsel görseller) çok ilgimi çekerdi. Özel Ege'deyken birkaç kitap alıp kendime 3 boyutlu modelleme öğrenmiştim. Yine lise sırasında bircok yarışmaya katılmıştım. Lisans eğitimim süresince birkaç proje yaptıktan sonra Utah Üniversitesi’nde doktora programına katıldım.

Doktora yaparken bu alanda birçok ders aldım. Alanında isim yapmış profesörlerle konuştum, çalıştım. Özellikle grafik bilgimi kullanarak, bilim adamlarının deney sonuçlarını daha anlaşılabilir kılma üzerine çalışmalar yaptım. Yaz aylarında Berkeley Üniversitesi’nde Lawrence Berkeley ulusal laboratuvarında araştırma projeleri yapıp çeşitli makaleler yayınladım. Akıllı telefonun ilk çıktığı yıllarda, üniversite arkadaşımla ufak bir şirket kurup, Türkiye ve ABD'de şirketler için mobil uygulamalar geliştirdik.

 Bu sırada San Francisco'daki artan girişimcilik ortamı çok ilgimi çekmişti. Bu nedenle Ulah’tan master derecesi alıp San Francisco'ya taşındım. Burada büyük bir değişiklik yapıp, dijital teknolojileri fiziksel ortamlara getiren bir sanat stüdyosuna katıldım. Burada ürettiğimiz sanatsal projeler müzelerde, şehir içindeki farklı binalarda, konferanslarda ve hastanelerde yer aldı.

Burada çalışırken, interaktif teknolojilerin hastane deneyimini geliştirme konusu çok ilgimi çekmişti. Bir kaç doktorla bunun üzerine konuştuktan sonra, ayni üniversite arkadaşım ile 2015 yılında çalıştığımız şirketten ayrılıp Ouva adli şirketi kurduk. Bu şirket sayesinde dünyanın farklı yerlerinde bir çok hastaya bu interaktif teknolojileri ulaştırmaya başladık. Bu şirket sayesinde ABD'den yeşil kart alabildim. Hala bu isle meşgulüz (adres: www.ouva.co)

Dönüp baktığımda, bu tarz bir yasamı liseden öngörmem çok zor. Ama özellikle lisede olabildiğince çok farklı okul dışı projelerde yer alarak (zeytinyağı araştırmaları, animasyon projeleri, model birleşmiş milletler vb.), üniversitede ailemden uzağa taşınıp farklı kültürlerde kendi başıma yasama kabiliyetini geliştirerek, alanım dışında olabildiğince çok farklı dallara kendimi açarak bu noktaya geldiğimi düşünüyorum.

Bütün liseli gençlere ve Özel Ege ekibine selamlar.

Mezunlarımızdan Haberler
29 / 05 / 2021
GAMZE SEVİNÇ SAYI, 2001 ÖEL MEZUNU

Özel Ege'den sonra İzmir Ekonomi Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği lisans programını tamamladım. 2008 senesinde ise University of California Riverside'da Pazarlama Yönetimi üzerine ön master programını bitirdim. 2010 senesinden i devamını oku..

29 / 05 / 2021
KUNTER AŞKIN, 2005 ÖEL MEZUNU

Özel Ege'den mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. HWR Berlin Üniversitesinde is Uluslararası Pazarlama Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptım. Şu anda Zorlu Grubun devamını oku..

29 / 05 / 2021
FULYA YEMİŞÇİ ELTUTAN, 1994 ÖEL MEZUNU

Özel Ege’den mezun olduktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Pazarlama bölümünü kazandım. Lisans eğitimimi tamamlayınca İzmir Ticaret Borsası’nda çalışmaya başladım. 16 yıldan bu yana İzmir Ticaret Borsası’nda Kurumsal İl devamını oku..

29 / 05 / 2021
ANIL ŞENGEL, 2006 ÖEL MEZUNU  

Özel Ege Lisesinden 2006 yılında mezun oldum. Liseden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandım. 2013 Şubat ayında doktor olarak mezun oldum. 5 yıl Manisa Yunusemre İlçe Sağlık Müdürlüğü devamını oku..

29 / 05 / 2021
ERCAN AYAZ, 2006 ÖEL MEZUNU

Özel Ege'den sonra Cerrahpaşa İngilizce Tıp bölümünü bitirdim. 2013 yılında ise İstanbul Medeniyet Üniversitesi Radyoloji bölümünde asistanlığa başladım. Bu arada asistanlığa başlamadan önce 4 ay Elazığ’da devlet hiz devamını oku..

29 / 05 / 2021
EZGİ KARAGÖZ, 2009 ÖEL MEZUNU

Özel Ege’den mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. 2015 yılında mezun oldum ve şu anda 9 Eylül Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığında asistan doktor olarak çalışmaktayım. Tüm Ö devamını oku..

29 / 05 / 2021
TUNÇ TAŞBAŞ, 2004 ÖEL MEZUNU

Ortaokul ve liseyi Özel Ege Lisesi'nde okudum. 2004 yılında ise Özel Ege Lisesi'nden mezun oldum. Mezuniyetimin akabinde Sabancı Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi'ne burslu olarak girdim. Amacım makine mühendisi olup aile şirketimiz devamını oku..

29 / 05 / 2021
DOĞAN DEMİR, 2005 ÖEL MEZUNU

Lise ve üniversite zamanlarımda, bilgisayarların grafik alanındaki kullanımı (film, animasyon, bilimsel görseller) çok ilgimi çekerdi. Özel Ege'deyken birkaç kitap alıp kendime 3 boyutlu modelleme öğrenmiştim. Yine lise sırasında bircok devamını oku..

08 / 12 / 2021
BARIŞ OLTEN, 2007 ÖEL MEZUNU

2007 mezunumuz Barış Olten ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Bakalım mezunumuz Özel Ege’deki anıları, akademik kariyeri hakkında neler söylemiş ve Özel Egelilere hangi mesajları vermiş; Merhaba Barış, devamını oku..

17 / 12 / 2021
İLAYDA BAKIRCI SAYI, 2011 ÖEL MEZUNU

devamını oku..

31 / 01 / 2022
EKREM ÖZTEKİN, 2003 ÖEL MEZUNU

devamını oku..

31 / 01 / 2022
İREM ALTIN, 2014 ÖEL MEZUNU

devamını oku..

31 / 01 / 2022
FERİDUN ÖNCEL, 2014 ÖEL MEZUNU

devamını oku..