Ortaokul ve liseyi Özel Ege Lisesi'nde okudum. 2004 yılında ise Özel Ege Lisesi'nden mezun oldum. Mezuniyetimin akabinde Sabancı Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi'ne burslu olarak girdim. Amacım makine mühendisi olup aile şirketimizde çalışmaktı, fakat birtakım sebeplerden dolayı okuldan ayrıldım.

Okuldan ayrıldığım için 3 ay boyunca gece gündüz demeden üniversite sınavına yoğun bir tempoyla hazırlandım. Lisede temellerimiz sağlam atılmıştı, çok zorlanmadan iyi bir puan almayı başardım. Tıp fakültesinde okuyan arkadaşlarımın yanına ziyarete gittiğimde birkaç derslerine girmiştim ve çok keyif almıştım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih olarak yazdım. Aileme yakın olması da benim için avantajdı. Bir yandan aile şirketimizde çalışıp bir yandan tıp fakültesini bitirdim.

 Okulu bitirdikten sonra mecburi hizmet nedeniyle Bitlis'e gittim. 1 yıl boyunca acil servis doktoru olarak çalıştıktan sonra başhekim oldum. 5 uzman, 8 pratisyen doktor meslektaşımla 50 yataklı hastanemizde hastalarımıza 2 yıl boyunca kaliteli sağlık hizmeti götürmeye çalıştık. Hastaneye Yoğun Bakım Servisi ve Palyatif Bakım Servisi açtık. Yine hastanemize bir sevk ambulansı kazandırdık. Türkiye'de kemoterapi hastalarına bütün ilaçlarını hastane bünyesinde temin eden ilk hastanelerden olduk. Doğu Anadolu'nun ilk dijital hastanesi olmak için halen devam eden çalışmalar başlattık. Bitlis'te geçirdiğim 3 yıl içinde toplam 15.000 hastaya baktım. Bitlis görevim sırasında hayat arkadaşımla tanıştım, evlendim. 3 yıldan fazla süren vazifemin sonunda eşimin hamileliği nedeniyle görevi bırakıp Tekirdağ'a ailesinin yakınına taşındık.

Hayattaki en büyük başarım oğlum Ediz Ali dünyaya geldi. Onun için, zaten yoğun olan çalışma tempomu daha da arttırdım. Fakat ciddi sağlık sorunları yaşamama sebep olduğu için çok sevdiğim görevimi bırakmak zorunda kaldım ve 2017 sonu itibariyle İzmir'e taşındım. Aile şirketimizin başına geçtim.

Bütün bu süreçler boyunca, hep örnek ve düzgün bir insan olmaya gayret gösterdim. Bütün hastalarıma kendi yakınım gibi davrandım. Birçok hayat kurtardım. Acil Servislerde çok kavga olur, hiç bir hasta benimle kavga etmedi, hep teşekkür aldım hastalardan. Devletin hastane yönetmek için bana sağladığı imkânları, kuruşu kuruşuna hesap ederek kullandım. Kendimi birçok alanda geliştirip çağı yakalamaya çalıştım. İyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir evlat, iyi bir vatandaş ve iyi bir insan olmak, hayattaki diğer başarılardan ve unvanlardan çok daha üstün. Bana bu bilinçle birlikte çalışma disiplini ve öğrenme azmini kazandıran ailem ve lise hocalarımdan aldığım eğitimdir.

Ailem olarak gördüğüm Özel Ege Lisesi'ne, öğretmenlerime ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim.

Mezunlarımızdan Haberler
29 / 05 / 2021
DOĞAN DEMİR, 2005 ÖEL MEZUNU

Lise ve üniversite zamanlarımda, bilgisayarların grafik alanındaki kullanımı (film, ani... devamını oku..

29 / 05 / 2021
TUNÇ TAŞBAŞ, 2004 ÖEL MEZUNU

Ortaokul ve liseyi Özel Ege Lisesi'nde okudum. 2004 yılında ise Özel Ege Lisesi'nden ... devamını oku..

29 / 05 / 2021
EZGİ KARAGÖZ, 2009 ÖEL MEZUNU

Özel Ege’den mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni k... devamını oku..

29 / 05 / 2021
ERCAN AYAZ, 2006 ÖEL MEZUNU

Özel Ege'den sonra Cerrahpaşa İngilizce Tıp bölümünü bitirdim. 2013 y... devamını oku..

29 / 05 / 2021
ANIL ŞENGEL, 2006 ÖEL MEZUNU  

Özel Ege Lisesinden 2006 yılında mezun oldum. Liseden mezun oldu... devamını oku..

29 / 05 / 2021
FULYA YEMİŞÇİ ELTUTAN, 1994 ÖEL MEZUNU

Özel Ege’den mezun olduktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Pazarlama böl&uum... devamını oku..

29 / 05 / 2021
KUNTER AŞKIN, 2005 ÖEL MEZUNU

Özel Ege'den mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret b... devamını oku..

29 / 05 / 2021
GAMZE SEVİNÇ SAYI, 2001 ÖEL MEZUNU

Özel Ege'den sonra İzmir Ekonomi Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler ve Avrupa B... devamını oku..