Yabancı Diller Bölümümüz tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MUN) simülasyonunu kapanış töreni ile tamamladık. Bir haftalık teorik eğitimin ardından oluşturulan simülasyonlarda farklı ülkeleri temsil eden delegeler güncel dünya problemlerini İngilizce olarak birçok farklı açıdan ele alarak verimli geçen tartışmalara katıldı.
Kapanış töreninde tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken ‘En İyi Delege’ ödülünü Meksika’yı temsil eden öğrencilerimizden Deren Zehra Ünüvar, “Olağanüstü Delege” ödülünü Brezilya’yı temsil eden Ada Yaz Gümüş ve Mansiyon ödülünü Rusya’yı temsil eden Zeren Övül almaya hak kazandı.  
Daha önce MUN konferanslarına katılmış olan 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin, Can Afacan, Naz Yüksel, Asya Arslan, Ela Yurtsever ve Elif Nur Tan simülasyonda başkanlık ve moderatörlük görevlerini üstlenerek deneyimlerini paylaştı. 
Yaz dönemi çalışmamızın sonunda öğrencilerimizin Princeton, Yale ve Harvard üniversitelerinde düzenlenecek olan MUN konferanslarında hem okulumuzu hem de üniversitelerin kendileri için belirleyeceği ülkeyi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz