Amerika'nın mühendislikten sanata, işletmeden bilime kadar birçok alanda önde gelen eğitim kurumlarından biri olan ve geleceğin bilim insanları ve liderlerini yetiştirme vizyonunu benimseyen Rochester Institute of Technology (RIT)’nin bu yıl düzenlediği 2024 RITLise Ödülleri'nde aday gösterilen 11. sınıf öğrencimiz Ada Doruk iş ve liderlik, Erim Ünsal bilim ve matematik, Zeren Övül STEM alanındaki kadınlar kategorilerinde ödüllere layık görülmüştür. Önümüzdeki yıl RIT'nin lisans programlarına kabul edilmeleri durumunda, üniversite başvuru ücreti muafiyeti ve 76,000 dolar burs almaya hak kazanmışlardır. Öğrencilerimiz, kriterleri arasında 11. Sınıf öğrencisi olmanın yanı sıra üstün akademik başarıları, yüksek not ortalamaları, kendi alanlarında gerçekleştirdikleri öncü akademik çalışmalar ve liderlik faaliyetleri de başta olmak üzere her alanda farklı kriterler belirlenerek seçilmiştir.

Öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Haberler
06 / 06 / 2024
ÖEL Avogadro Kimya Yarışmasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde

10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde  Canada, Univ devamını oku..

06 / 06 / 2024
Asya Matematik Olimpiyatlarında (AIMO) Finaldeyiz

3-B sınıfı öğrencimiz İdil Sakıncı, Asya Matematik Olimpiyatlarının (AIMO) çevrim içi olan ilk aşamasında aldığı puan ile Güney Kore’de yapılacak finalde yer almaya hak kazanmıştır.  devamını oku..

05 / 07 / 2024
Özel Ege Lisesi RIT Lise Ödülleri'ne Layık Görüldü

Amerika'nın mühendislikten sanata, işletmeden bilime kadar birçok alanda önde gelen eğitim kurumlarından biri olan ve geleceğin bilim insanları ve liderlerini yetiştirme vizyonunu benimseyen Rochester Institute of Technology (RIT)’nin devamını oku..

06 / 06 / 2024
TÜBİTAK Proje Finalinde Özel Ege’den Derece

  Bu yıl 55. si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi ve ödül töreni, 26-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da yü devamını oku..

06 / 06 / 2024
2024 LGS (Lise Giriş Sınavı) Sorularının Değerlendirilmesi

(Basın Bülteni) 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Lise Giriş Sınavı (LGS) soru ve cevapları yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz