2013 yılından beri College Board üyesi olan okulumuz aynı yıl AP (Advanced Placement) programına katılmış ve lisans düzeyinde 8 farklı ders vermeye başlamıştır.

Okulumuz 2021 Şubat ayı itibarıyla AP Capstone™ Diploma Programı’nı akademik çalışmalarına dâhil etmiştir. Böylelikle Özel Ege Lisesi, öğrencilerine çift diploma seçeneği sunacaktır.

AP Capstone™ Diploma Programı’nı uygulayan dünyada 2000, ülkemizde sadece 3 okuldan biri olan Özel Ege Lisesi aynı zamanda AP sınav merkezidir. Dolayısıyla öğrencilerimiz sınavlarına okulumuzda girme imkânına sahiptir. Şu an geldiğimiz noktada AP ders sayımızı öğrencilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda 25’e yükseltmiş bulunmaktayız. Bu dersler, Millî Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylı, öğrencilerimizin karne ve transkriptlerinde görülebilecek derslerdir.

Bu yenilikçi diploma programı sonunda çift diploma alacak olan öğrencilerimiz yurt dışı üniversitelere başvurularında diğer öğrencilerden bir adım daha öne geçerek burslu kabul alma imkânına sahip olabilecektir.

Öğrencilerimizin akademik yolculuğuna eşlik edecek yeni diploma programımızın heyecanını sizlerle paylaşıyor, AP Capstone™ Diploma Programı hakkında hazırladığımız tanıtım videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca Özel Ege Lisesinde uygulanacak AP Capstone™ Diploma Programı hakkında daha detaylı bilgiye internet sitemizin eğitim-öğretim bölümünde yer alan "AP Dersleri ve AP Capstone Diploma Programı" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
06 / 06 / 2024
10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde

10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde  Canada, University of Waterloo, devamını oku..

06 / 06 / 2024
Asya Matematik Olimpiyatlarında (AIMO) Finaldeyiz

3-B sınıfı öğrencimiz İdil Sakıncı, Asya Matematik Olimpiyatlarının (AIMO) çevrim içi olan ilk aşamasında aldığı puan ile Güney Kore’de yapılacak finalde yer almaya hak kazanmıştır.  devamını oku..

06 / 06 / 2024
TÜBİTAK Proje Finalinde Özel Ege’den Derece

  Bu yıl 55. si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi ve ödül töreni, 26-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da yü devamını oku..

06 / 06 / 2024
2024 LGS (Lise Giriş Sınavı) Sorularının Değerlendirilmesi

(Basın Bülteni) 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Lise Giriş Sınavı (LGS) soru ve cevapları yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 devamını oku..

06 / 06 / 2024
Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda Öğrencimizden İkincilik Ödülü 

Özel İzmir Gelişim Ortaokulunun düzenlediği Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda 7.sınıflar düzeyinde İkincilik Ödülü almaya hak kazanan öğrencimiz Sarp Pamuk’u kutlar, başarılarının devamını dileriz. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz