2013 yılından beri College Board üyesi olan okulumuz aynı yıl AP (Advanced Placement) programına katılmış ve lisans düzeyinde 8 farklı ders vermeye başlamıştır.

Okulumuz 2021 Şubat ayı itibarıyla AP Capstone™ Diploma Programı’nı akademik çalışmalarına dâhil etmiştir. Böylelikle Özel Ege Lisesi, öğrencilerine çift diploma seçeneği sunacaktır.

AP Capstone™ Diploma Programı’nı uygulayan dünyada 2000, ülkemizde sadece 3 okuldan biri olan Özel Ege Lisesi aynı zamanda AP sınav merkezidir. Dolayısıyla öğrencilerimiz sınavlarına okulumuzda girme imkânına sahiptir. Şu an geldiğimiz noktada AP ders sayımızı öğrencilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda 25’e yükseltmiş bulunmaktayız. Bu dersler, Millî Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylı, öğrencilerimizin karne ve transkriptlerinde görülebilecek derslerdir.

Bu yenilikçi diploma programı sonunda çift diploma alacak olan öğrencilerimiz yurt dışı üniversitelere başvurularında diğer öğrencilerden bir adım daha öne geçerek burslu kabul alma imkânına sahip olabilecektir.

Öğrencilerimizin akademik yolculuğuna eşlik edecek yeni diploma programımızın heyecanını sizlerle paylaşıyor, AP Capstone™ Diploma Programı hakkında hazırladığımız tanıtım videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca Özel Ege Lisesinde uygulanacak AP Capstone™ Diploma Programı hakkında daha detaylı bilgiye internet sitemizin eğitim-öğretim bölümünde yer alan "AP Dersleri ve AP Capstone Diploma Programı" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz