2013 yılından beri College Board üyesi olan okulumuz aynı yıl AP (Advanced Placement) programına katılmış ve lisans düzeyinde 8 farklı ders vermeye başlamıştır.

Okulumuz 2021 Şubat ayı itibarıyla AP Capstone™ Diploma Programı’nı akademik çalışmalarına dâhil etmiştir. Böylelikle Özel Ege Lisesi, öğrencilerine çift diploma seçeneği sunacaktır.

AP Capstone™ Diploma Programı’nı uygulayan dünyada 2000, ülkemizde sadece 3 okuldan biri olan Özel Ege Lisesi aynı zamanda AP sınav merkezidir. Dolayısıyla öğrencilerimiz sınavlarına okulumuzda girme imkânına sahiptir. Şu an geldiğimiz noktada AP ders sayımızı öğrencilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda 25’e yükseltmiş bulunmaktayız. Bu dersler, Millî Eğitim Bakanlığı ve Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylı, öğrencilerimizin karne ve transkriptlerinde görülebilecek derslerdir.

Bu yenilikçi diploma programı sonunda çift diploma alacak olan öğrencilerimiz yurt dışı üniversitelere başvurularında diğer öğrencilerden bir adım daha öne geçerek burslu kabul alma imkânına sahip olabilecektir.

Öğrencilerimizin akademik yolculuğuna eşlik edecek yeni diploma programımızın heyecanını sizlerle paylaşıyor, AP Capstone™ Diploma Programı hakkında hazırladığımız tanıtım videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca Özel Ege Lisesinde uygulanacak AP Capstone™ Diploma Programı hakkında daha detaylı bilgiye internet sitemizin eğitim-öğretim bölümünde yer alan "AP Dersleri ve AP Capstone Diploma Programı" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
14 / 02 / 2024
Mezunlar Buluşması

Mezunlarımız üniversiteye hazırlık süreçleri, öğrenim hayatları, meslek seçimleri, meslek deneyimleri, eğitim ve kariyer planları hakkında Özel Ege Lisesi öğrencileriyle paylaşımda bulundukları Geleneksel &Ou devamını oku..

05 / 02 / 2024
Almina Çabuk - Üniversite Kabul

12. sınıf öğrencimiz Almila Çabuk, QS dünya sıralamasına göre işletme alanında 46. sırada yer alan Luiss Guido Carli Üniversitesinden kabul almıştır. Luiss Guido Carli Üniversitesi, yönetim ve sosyal bilimler alanında önde gelen özel üniversitelerden biridi devamını oku..

05 / 02 / 2024
Sude Bülbül - Üniversite Kabul

12.sınıf öğrencimiz Sude Bülbül, Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 601-800 sıraları arasında yer alan Oxford Brookes Üniversitesinin İşletme ve Uluslararası İş Yönetimi bölümlerinden ve 201-250 sıraları aras devamını oku..

05 / 02 / 2024
IISEC 2023 - Bildiri Sunumu

Özel Egeliler IISEC 2023 International Informatics and Software Engineering Conference bildiri sunumunu gerçekleştirdiler. 21-22 Aralık tarihleri arasında IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü), Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu devamını oku..

05 / 02 / 2024
Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Tiyatro Etkinliğinde

Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimizin katılımıyla “Meraklı Gezginler” tiyatro oyununun gösterimi gerçekleştirildi. Öğrenciler tiyatro etkinliğiyle keyifli zaman geçirdiler. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz