Okulumuz İngilizce Öğretmeni Güneş Korkmaz, Amerika Birleşik Devletleri’nde üniversitelerin akreditasyon ve yönetiminden sorumlu College Board (Yükseköğretim Kurulu) tarafından Advanced Placement (AP) Sınav Değerlendiricisi (AP Reader) olarak yetkilendirilmiş, haziran ayında AP Capstone Diploma Programında yer alan AP Seminar derslerinin yıl sonu sınavının değerlendirmesinde görev almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne davet edilmiştir.
AP sınav değerlendiricileri üniversitelerin öğretim üyeleri ve deneyimli öğretmenlerden oluşan uluslararası katılımlı bir eğitimci grubudur.
Öğretmenimizi gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
Özel Ege Lisesi’nde verilen AP dersleri ve AP Capstone Diploma Programı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız
Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz