10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü öğretim üyesi Doç. Dr. Emin Elmacı, Atatürk’ü Anlamak ve 1919’a Giden Süreç konu başlığıyla lise öğrencilerimizle buluşuyor. 

Doç. Dr. Emin Elmacı

Mehmet Emin Elmacı, 1969 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimimi ailesinin işi nedeniyle sırasıyla Ankara, Çorum, Kars ve Muğla’da tamamlayan Elmacı, Lisans eğitimini Ege Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümünde 1992 yılında bitirmiştir.

Yüksek Lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yakınçağ Tarihi Ana bilim dalında, doktorasını da Dokuz Eylül Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Cumhuriyet Tarihi kürsüsünde tamamlamıştır. Aynı Enstitü’de 1997 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Elmacı, halen aynı birimde Yardımcı Doçent olarak derslere girmektedir.

Elmacı’nın “İttihat Terakki ve Kapitülasyonlar”, “Amerikan Kolejinden Kızılçullu Köy Enstitüsüne NATO Binası” ve “Aydın’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları” ve “Bergama Halkevi” “İzmir’de Atatürk Dönemi Cumhuriyet Bayramları” olmak üzere 5 kitabı bulunmaktadır. Elmacı'nın Atatürkçülük ve Cumhuriyet Tarihi konularında yayımlanmış makaleleri de vardır. Askerliğini de Kuleli Askeri Lisesi’nde öğretmen olarak yapmıştır.

Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz