Okulumuz 12. sınıf öğrencilerinden Ata Berk Karabağ, Fransa’daki dört prestijli üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görme hakkı kazanmıştır.   

Öğrencimiz eğitimi ve araştırma çalışmaları ile Times HigherEducation dünya sıralamasına göre 87. sırada yer alan ve en köklü Fransız üniversitelerinden biri olan Sorbonne Üniversitesinden kabul almıştır. Multidisipliner bir eğitim anlayışına sahip, araştırmaya dayalı bir eğitimi benimseyen Sorbonne Üniversitesi, Beşerî Bilimler, Bilim ve Mühendislik ve Tıp olmak üzere üç önemli alanda eğitim vermektedir. Bilim ve Mühendislik Fakültesi, Fransa için önemli bir araştırma kurumu olarak da kabul edilmektedir. Fakülte bünyesinde 125’ten fazla laboratuvar bulunmakta ve birçoğu Fransız Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) ile bağlantılı çalışmalar sürdürmektedir. Avrupa’nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak da kabul edilen Sorbonne Üniversitesinin mezunları ve profesörleri arasında 33 Nobel Ödülü ve 1 Turing Ödülü sahibi yer almaktadır.  

Öğrencimizin ayrıca Times HigherEducation (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 301-350. sırada yer alan ve Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerinden olan Montpellier Üniversitesinden; Times HigherEducation (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 351-400. sırada yer alan ve üç farklı üniversitenin birleşmesi sonucu kurulan, Fransa'nın en genç ama aynı zamanda da en büyük frankofon devlet araştırma üniversitelerinden biri olan Aix-Marseille Üniversitesinden ve özel bir üniversite olan Groupe 3il Üniversitesinden de kabulleri gelmiştir.  

Fransa’da prestijli üniversitelerden kabul alma kriterleri sırasında bulunan üst düzey Fransızca dil belgesi, niyet mektubu, transkript, öz geçmiş, Fransızca mülakat gibi kriterleri başarıyla tamamlayan öğrencimiz eğitimine bilgisayar mühendisliği alanında Sorbonne Üniversitesinde devam etmeyi planlamaktadır.

 Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Haberler
06 / 06 / 2024
10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde

10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde  Canada, University of Waterloo, devamını oku..

06 / 06 / 2024
Asya Matematik Olimpiyatlarında (AIMO) Finaldeyiz

3-B sınıfı öğrencimiz İdil Sakıncı, Asya Matematik Olimpiyatlarının (AIMO) çevrim içi olan ilk aşamasında aldığı puan ile Güney Kore’de yapılacak finalde yer almaya hak kazanmıştır.  devamını oku..

06 / 06 / 2024
TÜBİTAK Proje Finalinde Özel Ege’den Derece

  Bu yıl 55. si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi ve ödül töreni, 26-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da yü devamını oku..

06 / 06 / 2024
2024 LGS (Lise Giriş Sınavı) Sorularının Değerlendirilmesi

(Basın Bülteni) 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Lise Giriş Sınavı (LGS) soru ve cevapları yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 devamını oku..

06 / 06 / 2024
Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda Öğrencimizden İkincilik Ödülü 

Özel İzmir Gelişim Ortaokulunun düzenlediği Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda 7.sınıflar düzeyinde İkincilik Ödülü almaya hak kazanan öğrencimiz Sarp Pamuk’u kutlar, başarılarının devamını dileriz. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz