Okulumuz 12. sınıf öğrencilerinden Ata Berk Karabağ, Fransa’daki dört prestijli üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görme hakkı kazanmıştır.   

Öğrencimiz eğitimi ve araştırma çalışmaları ile Times HigherEducation dünya sıralamasına göre 87. sırada yer alan ve en köklü Fransız üniversitelerinden biri olan Sorbonne Üniversitesinden kabul almıştır. Multidisipliner bir eğitim anlayışına sahip, araştırmaya dayalı bir eğitimi benimseyen Sorbonne Üniversitesi, Beşerî Bilimler, Bilim ve Mühendislik ve Tıp olmak üzere üç önemli alanda eğitim vermektedir. Bilim ve Mühendislik Fakültesi, Fransa için önemli bir araştırma kurumu olarak da kabul edilmektedir. Fakülte bünyesinde 125’ten fazla laboratuvar bulunmakta ve birçoğu Fransız Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) ile bağlantılı çalışmalar sürdürmektedir. Avrupa’nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak da kabul edilen Sorbonne Üniversitesinin mezunları ve profesörleri arasında 33 Nobel Ödülü ve 1 Turing Ödülü sahibi yer almaktadır.  

Öğrencimizin ayrıca Times HigherEducation (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 301-350. sırada yer alan ve Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerinden olan Montpellier Üniversitesinden; Times HigherEducation (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 351-400. sırada yer alan ve üç farklı üniversitenin birleşmesi sonucu kurulan, Fransa'nın en genç ama aynı zamanda da en büyük frankofon devlet araştırma üniversitelerinden biri olan Aix-Marseille Üniversitesinden ve özel bir üniversite olan Groupe 3il Üniversitesinden de kabulleri gelmiştir.  

Fransa’da prestijli üniversitelerden kabul alma kriterleri sırasında bulunan üst düzey Fransızca dil belgesi, niyet mektubu, transkript, öz geçmiş, Fransızca mülakat gibi kriterleri başarıyla tamamlayan öğrencimiz eğitimine bilgisayar mühendisliği alanında Sorbonne Üniversitesinde devam etmeyi planlamaktadır.

 Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz