Okulumuz 12. sınıf öğrencilerinden Ata Berk Karabağ, Fransa’daki dört prestijli üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görme hakkı kazanmıştır.   

Öğrencimiz eğitimi ve araştırma çalışmaları ile Times HigherEducation dünya sıralamasına göre 87. sırada yer alan ve en köklü Fransız üniversitelerinden biri olan Sorbonne Üniversitesinden kabul almıştır. Multidisipliner bir eğitim anlayışına sahip, araştırmaya dayalı bir eğitimi benimseyen Sorbonne Üniversitesi, Beşerî Bilimler, Bilim ve Mühendislik ve Tıp olmak üzere üç önemli alanda eğitim vermektedir. Bilim ve Mühendislik Fakültesi, Fransa için önemli bir araştırma kurumu olarak da kabul edilmektedir. Fakülte bünyesinde 125’ten fazla laboratuvar bulunmakta ve birçoğu Fransız Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) ile bağlantılı çalışmalar sürdürmektedir. Avrupa’nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak da kabul edilen Sorbonne Üniversitesinin mezunları ve profesörleri arasında 33 Nobel Ödülü ve 1 Turing Ödülü sahibi yer almaktadır.  

Öğrencimizin ayrıca Times HigherEducation (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 301-350. sırada yer alan ve Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerinden olan Montpellier Üniversitesinden; Times HigherEducation (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 351-400. sırada yer alan ve üç farklı üniversitenin birleşmesi sonucu kurulan, Fransa'nın en genç ama aynı zamanda da en büyük frankofon devlet araştırma üniversitelerinden biri olan Aix-Marseille Üniversitesinden ve özel bir üniversite olan Groupe 3il Üniversitesinden de kabulleri gelmiştir.  

Fransa’da prestijli üniversitelerden kabul alma kriterleri sırasında bulunan üst düzey Fransızca dil belgesi, niyet mektubu, transkript, öz geçmiş, Fransızca mülakat gibi kriterleri başarıyla tamamlayan öğrencimiz eğitimine bilgisayar mühendisliği alanında Sorbonne Üniversitesinde devam etmeyi planlamaktadır.

 Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Haberler
14 / 02 / 2024
Mezunlar Buluşması

Mezunlarımız üniversiteye hazırlık süreçleri, öğrenim hayatları, meslek seçimleri, meslek deneyimleri, eğitim ve kariyer planları hakkında Özel Ege Lisesi öğrencileriyle paylaşımda bulundukları Geleneksel &Ou devamını oku..

05 / 02 / 2024
Almina Çabuk - Üniversite Kabul

12. sınıf öğrencimiz Almila Çabuk, QS dünya sıralamasına göre işletme alanında 46. sırada yer alan Luiss Guido Carli Üniversitesinden kabul almıştır. Luiss Guido Carli Üniversitesi, yönetim ve sosyal bilimler alanında önde gelen özel üniversitelerden biridi devamını oku..

05 / 02 / 2024
Sude Bülbül - Üniversite Kabul

12.sınıf öğrencimiz Sude Bülbül, Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 601-800 sıraları arasında yer alan Oxford Brookes Üniversitesinin İşletme ve Uluslararası İş Yönetimi bölümlerinden ve 201-250 sıraları aras devamını oku..

05 / 02 / 2024
IISEC 2023 - Bildiri Sunumu

Özel Egeliler IISEC 2023 International Informatics and Software Engineering Conference bildiri sunumunu gerçekleştirdiler. 21-22 Aralık tarihleri arasında IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü), Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu devamını oku..

05 / 02 / 2024
Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Tiyatro Etkinliğinde

Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimizin katılımıyla “Meraklı Gezginler” tiyatro oyununun gösterimi gerçekleştirildi. Öğrenciler tiyatro etkinliğiyle keyifli zaman geçirdiler. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz