12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) Amerikan üniversiteleri sıralamasına göre 71. sırada yer alan Colby College ve 29. sırada yer alan Swarthmore College'ın Bilgisayar Bilimi bölümünden kabul almıştır.
Colby College ve Swarthmore College Amerika’da bulunan ‘beşeri bilimler’ ya da ‘temel bilimler’ olarak adlandırılan en prestijli ‘Liberal Arts’ okulları arasında yer almaktadır.
“Liberal Arts” eğitimi öğrencilere düşünme, düşüncelerini belirli bir mantık çerçevesinde sunma, öğrenme, bilgi edinme ve üst düzey analiz yapma becerileri kazandırmaktadır. Entelektüel gelişimin ve düşünce yapısının oluşturulmasının temel hedef sayıldığı bu okullarda tıp, mühendislik, iş idaresi gibi mesleki eğitim dallarından farklı olarak edebiyat, sanat, felsefe, tarih, sosyoloji gibi dalları da kapsayan disiplinlerarası bir eğitim verilmektedir.
2006 yılında Newsweek gazetesi tarafından tanımlanan 25 Yeni Sarmaşıklar Ligi okulları arasında yer alan Colby College ve Swarthmore College, daha yaygın olarak bilinen Sarmaşık Ligi üniversiteleri gibi akademik mükemmellikte üst sıralarda yer alan çok seçici kurumlardandır.
Öğrencimizi ve ailesini kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz