Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz Özel Ege Lisesi YouTube kanalından canlı yayında yapılan ödül törende ilan edildi.

Öğrencilerin fizik, kimya, biyoloji, fen ve teknoloji alanlarında hazırladıkları projelerini çevrim içi ortamda jüriye sunduğu yarışmamızda bu yıl; 65'i ortaokul, 135 lise olmak üzere toplam 200 proje başvurusu yapılmıştır. Jürinin ön değerlendirmesi sonucunda 41 proje sergilenmede uygun görülürken 12 proje dereceye girmiş ve yarışmanın ödül töreninde ilan edilmiştir.

Türkiye genelinde büyük ilgi gören Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nın 18'incisini düzenlemenin gururunu yaşıyor, dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Fen Araştırma Projeleri Yarışması; gençleri temel ve uygulamalı bilimlerde araştırmaya yönlendirmeyi, bilime meraklı gençlerin yolunu açmayı ve onların “geleceğin bilim insanları” olarak yetişmesini amaçlamaktadır. Fen Araştırma Projeleri Yarışması, öğrencilerimizde özgür düşüncenin, yaratıcılığın, uygulamalı bilimselliğin ve teknik becerilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır. "Bilim ve Liderlik Okulu" olarak tanınan okulumuzda, her yıl düzenlenen  Fen Araştırma Projeleri Yarışması’na ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.  

18. Fen Araştırma Projeleri Yarışması ödül törenini izlemek için tıklayınız.

18. Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nın bu yılki proje kitapçığına internet sitemizin "Kurumsal Organizasyonlar" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
06 / 06 / 2024
10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde

10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde  Canada, University of Waterloo, devamını oku..

06 / 06 / 2024
Asya Matematik Olimpiyatlarında (AIMO) Finaldeyiz

3-B sınıfı öğrencimiz İdil Sakıncı, Asya Matematik Olimpiyatlarının (AIMO) çevrim içi olan ilk aşamasında aldığı puan ile Güney Kore’de yapılacak finalde yer almaya hak kazanmıştır.  devamını oku..

06 / 06 / 2024
TÜBİTAK Proje Finalinde Özel Ege’den Derece

  Bu yıl 55. si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi ve ödül töreni, 26-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da yü devamını oku..

06 / 06 / 2024
2024 LGS (Lise Giriş Sınavı) Sorularının Değerlendirilmesi

(Basın Bülteni) 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Lise Giriş Sınavı (LGS) soru ve cevapları yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 devamını oku..

06 / 06 / 2024
Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda Öğrencimizden İkincilik Ödülü 

Özel İzmir Gelişim Ortaokulunun düzenlediği Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda 7.sınıflar düzeyinde İkincilik Ödülü almaya hak kazanan öğrencimiz Sarp Pamuk’u kutlar, başarılarının devamını dileriz. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz