Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz Özel Ege Lisesi YouTube kanalından canlı yayında yapılan ödül törende ilan edildi.

Öğrencilerin fizik, kimya, biyoloji, fen ve teknoloji alanlarında hazırladıkları projelerini çevrim içi ortamda jüriye sunduğu yarışmamızda bu yıl; 65'i ortaokul, 135 lise olmak üzere toplam 200 proje başvurusu yapılmıştır. Jürinin ön değerlendirmesi sonucunda 41 proje sergilenmede uygun görülürken 12 proje dereceye girmiş ve yarışmanın ödül töreninde ilan edilmiştir.

Türkiye genelinde büyük ilgi gören Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nın 18'incisini düzenlemenin gururunu yaşıyor, dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Fen Araştırma Projeleri Yarışması; gençleri temel ve uygulamalı bilimlerde araştırmaya yönlendirmeyi, bilime meraklı gençlerin yolunu açmayı ve onların “geleceğin bilim insanları” olarak yetişmesini amaçlamaktadır. Fen Araştırma Projeleri Yarışması, öğrencilerimizde özgür düşüncenin, yaratıcılığın, uygulamalı bilimselliğin ve teknik becerilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır. "Bilim ve Liderlik Okulu" olarak tanınan okulumuzda, her yıl düzenlenen  Fen Araştırma Projeleri Yarışması’na ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.  

18. Fen Araştırma Projeleri Yarışması ödül törenini izlemek için tıklayınız.

18. Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nın bu yılki proje kitapçığına internet sitemizin "Kurumsal Organizasyonlar" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
14 / 02 / 2024
Mezunlar Buluşması

Mezunlarımız üniversiteye hazırlık süreçleri, öğrenim hayatları, meslek seçimleri, meslek deneyimleri, eğitim ve kariyer planları hakkında Özel Ege Lisesi öğrencileriyle paylaşımda bulundukları Geleneksel &Ou devamını oku..

05 / 02 / 2024
Almina Çabuk - Üniversite Kabul

12. sınıf öğrencimiz Almila Çabuk, QS dünya sıralamasına göre işletme alanında 46. sırada yer alan Luiss Guido Carli Üniversitesinden kabul almıştır. Luiss Guido Carli Üniversitesi, yönetim ve sosyal bilimler alanında önde gelen özel üniversitelerden biridi devamını oku..

05 / 02 / 2024
Sude Bülbül - Üniversite Kabul

12.sınıf öğrencimiz Sude Bülbül, Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 601-800 sıraları arasında yer alan Oxford Brookes Üniversitesinin İşletme ve Uluslararası İş Yönetimi bölümlerinden ve 201-250 sıraları aras devamını oku..

05 / 02 / 2024
IISEC 2023 - Bildiri Sunumu

Özel Egeliler IISEC 2023 International Informatics and Software Engineering Conference bildiri sunumunu gerçekleştirdiler. 21-22 Aralık tarihleri arasında IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü), Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu devamını oku..

05 / 02 / 2024
Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Tiyatro Etkinliğinde

Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimizin katılımıyla “Meraklı Gezginler” tiyatro oyununun gösterimi gerçekleştirildi. Öğrenciler tiyatro etkinliğiyle keyifli zaman geçirdiler. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz