Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz Özel Ege Lisesi YouTube kanalından canlı yayında yapılan ödül törende ilan edildi.

Öğrencilerin fizik, kimya, biyoloji, fen ve teknoloji alanlarında hazırladıkları projelerini çevrim içi ortamda jüriye sunduğu yarışmamızda bu yıl; 65'i ortaokul, 135 lise olmak üzere toplam 200 proje başvurusu yapılmıştır. Jürinin ön değerlendirmesi sonucunda 41 proje sergilenmede uygun görülürken 12 proje dereceye girmiş ve yarışmanın ödül töreninde ilan edilmiştir.

Türkiye genelinde büyük ilgi gören Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nın 18'incisini düzenlemenin gururunu yaşıyor, dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Fen Araştırma Projeleri Yarışması; gençleri temel ve uygulamalı bilimlerde araştırmaya yönlendirmeyi, bilime meraklı gençlerin yolunu açmayı ve onların “geleceğin bilim insanları” olarak yetişmesini amaçlamaktadır. Fen Araştırma Projeleri Yarışması, öğrencilerimizde özgür düşüncenin, yaratıcılığın, uygulamalı bilimselliğin ve teknik becerilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır. "Bilim ve Liderlik Okulu" olarak tanınan okulumuzda, her yıl düzenlenen  Fen Araştırma Projeleri Yarışması’na ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.  

18. Fen Araştırma Projeleri Yarışması ödül törenini izlemek için tıklayınız.

18. Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nın bu yılki proje kitapçığına internet sitemizin "Kurumsal Organizasyonlar" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz