Özel Ege Lisesi 20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz Özel Ege Lisesi YouTube kanalından canlı yayında yapılan ödül törende ilan edildi. Bu yıl öğrenciler, Türkiye'nin birçok ilinden ortaokul masal, ortaokul öykü, lise öykü ve lise şiir kategorilerinde toplam 241 dosya ile yarışmaya katıldı.

Türkiye genelinde büyük ilgi gören "Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nın 20'ncisini düzenlemenin gururunu yaşıyor, dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyoruz.

"Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması ile edebiyat yoluyla insani değerleri ortaya çıkarmak, gençlerin toplum içindeki duruşlarına olumlu ve kalıcı bir nitelik kazandırmak, Türkçe konuşma ve yazma bilincini geliştirmek, dilin doğru ve etkin kullanımına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Her yıl farklı illerde öğrenimlerine devam eden yüzlerce öğrencinin eserlerini bizlerle paylaştığı yarışmamız, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilmektedir.

20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması ödül törenini izlemek için tıklayınız.

20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nın bu yılki seçkisini internet sitemizin "Kurumsal Organizasyonlar" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
14 / 02 / 2024
Mezunlar Buluşması

Mezunlarımız üniversiteye hazırlık süreçleri, öğrenim hayatları, meslek seçimleri, meslek deneyimleri, eğitim ve kariyer planları hakkında Özel Ege Lisesi öğrencileriyle paylaşımda bulundukları Geleneksel &Ou devamını oku..

05 / 02 / 2024
Almina Çabuk - Üniversite Kabul

12. sınıf öğrencimiz Almila Çabuk, QS dünya sıralamasına göre işletme alanında 46. sırada yer alan Luiss Guido Carli Üniversitesinden kabul almıştır. Luiss Guido Carli Üniversitesi, yönetim ve sosyal bilimler alanında önde gelen özel üniversitelerden biridi devamını oku..

05 / 02 / 2024
Sude Bülbül - Üniversite Kabul

12.sınıf öğrencimiz Sude Bülbül, Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 601-800 sıraları arasında yer alan Oxford Brookes Üniversitesinin İşletme ve Uluslararası İş Yönetimi bölümlerinden ve 201-250 sıraları aras devamını oku..

05 / 02 / 2024
IISEC 2023 - Bildiri Sunumu

Özel Egeliler IISEC 2023 International Informatics and Software Engineering Conference bildiri sunumunu gerçekleştirdiler. 21-22 Aralık tarihleri arasında IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü), Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu devamını oku..

05 / 02 / 2024
Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Tiyatro Etkinliğinde

Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimizin katılımıyla “Meraklı Gezginler” tiyatro oyununun gösterimi gerçekleştirildi. Öğrenciler tiyatro etkinliğiyle keyifli zaman geçirdiler. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz