Özel Ege Lisesi 20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz Özel Ege Lisesi YouTube kanalından canlı yayında yapılan ödül törende ilan edildi. Bu yıl öğrenciler, Türkiye'nin birçok ilinden ortaokul masal, ortaokul öykü, lise öykü ve lise şiir kategorilerinde toplam 241 dosya ile yarışmaya katıldı.

Türkiye genelinde büyük ilgi gören "Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nın 20'ncisini düzenlemenin gururunu yaşıyor, dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyoruz.

"Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması ile edebiyat yoluyla insani değerleri ortaya çıkarmak, gençlerin toplum içindeki duruşlarına olumlu ve kalıcı bir nitelik kazandırmak, Türkçe konuşma ve yazma bilincini geliştirmek, dilin doğru ve etkin kullanımına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Her yıl farklı illerde öğrenimlerine devam eden yüzlerce öğrencinin eserlerini bizlerle paylaştığı yarışmamız, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilmektedir.

20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması ödül törenini izlemek için tıklayınız.

20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nın bu yılki seçkisini internet sitemizin "Kurumsal Organizasyonlar" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz