Özel Ege Lisesi 20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz Özel Ege Lisesi YouTube kanalından canlı yayında yapılan ödül törende ilan edildi. Bu yıl öğrenciler, Türkiye'nin birçok ilinden ortaokul masal, ortaokul öykü, lise öykü ve lise şiir kategorilerinde toplam 241 dosya ile yarışmaya katıldı.

Türkiye genelinde büyük ilgi gören "Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nın 20'ncisini düzenlemenin gururunu yaşıyor, dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyoruz.

"Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması ile edebiyat yoluyla insani değerleri ortaya çıkarmak, gençlerin toplum içindeki duruşlarına olumlu ve kalıcı bir nitelik kazandırmak, Türkçe konuşma ve yazma bilincini geliştirmek, dilin doğru ve etkin kullanımına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Her yıl farklı illerde öğrenimlerine devam eden yüzlerce öğrencinin eserlerini bizlerle paylaştığı yarışmamız, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilmektedir.

20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması ödül törenini izlemek için tıklayınız.

20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nın bu yılki seçkisini internet sitemizin "Kurumsal Organizasyonlar" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Haberler
06 / 06 / 2024
10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde

10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde  Canada, University of Waterloo, devamını oku..

06 / 06 / 2024
Asya Matematik Olimpiyatlarında (AIMO) Finaldeyiz

3-B sınıfı öğrencimiz İdil Sakıncı, Asya Matematik Olimpiyatlarının (AIMO) çevrim içi olan ilk aşamasında aldığı puan ile Güney Kore’de yapılacak finalde yer almaya hak kazanmıştır.  devamını oku..

06 / 06 / 2024
TÜBİTAK Proje Finalinde Özel Ege’den Derece

  Bu yıl 55. si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi ve ödül töreni, 26-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da yü devamını oku..

06 / 06 / 2024
2024 LGS (Lise Giriş Sınavı) Sorularının Değerlendirilmesi

(Basın Bülteni) 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Lise Giriş Sınavı (LGS) soru ve cevapları yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 devamını oku..

06 / 06 / 2024
Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda Öğrencimizden İkincilik Ödülü 

Özel İzmir Gelişim Ortaokulunun düzenlediği Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda 7.sınıflar düzeyinde İkincilik Ödülü almaya hak kazanan öğrencimiz Sarp Pamuk’u kutlar, başarılarının devamını dileriz. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz