Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası’na Türkiye’nin dört bir yanından katılan gençler, “Bilim ve Liderlik Okulu” olan Özel Ege Lisesinde her yıl bir araya gelmektedir.

Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası adı altında “Liderlerin Oyunu” olarak bilinen münazara çalışmaları, Özel Ege Lisesinde alanında uzman kişilerin verdiği eğitimlerle 2012 yılında başlamıştır. Öğrencilerimiz çok kısa sürede ülkenin önemli turnuvalarında birçok derece elde etmiştir. Danışmanlığını Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerimizin yaptığı Özel Ege Lisesi Münazara Kulübü, farklı takımlarla birçok turnuvada finale kalmış ve birincilik ödülleri kazanmıştır.  Diğer tüm kurumsal yarışmalarımızda olduğu gibi Münazara Turnuvası'nın değerlendirmesinde de Özel Egeli öğrencilerimiz yer almamaktadır. Bu nedenle Turnuva Yürütme Kurulu kararı gereği, Özel Ege Lisesi öğrencileri turnuvaya “gölge takım” olarak katılmakta, derecelendirmede yer almamaktadır.

Bu yıl gerçekleşen 4. Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası tamamlanmış, ödülleri sahiplerini bulmuştur. Münazara alanında yerleşik bir kültüre sahip olan okulumuzda, her yıl düzenlenen  Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası’na ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Pandemi koşullarında bu yıl çevrim içi olarak düzenlediğimiz turnuvamıza katılan okullara ve turnuvada okullarını başarı ile temsil eden münazırlara teşekkür eder, 2022 yılında 5'incisini gerçekleştireceğimiz Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası'nda buluşmayı dileriz.

4. Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası sonuç açıklama törenini bu sayfa üzerinden izleyebilirsiniz.
Haberler
25 / 10 / 2021
TSE “Okulum Temiz” Belgemiz Yenilendi

Millî Eğitim Bakanlığı ve Türk Standardları Enstitüsü arasında yapılan iş birliği ile "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzunda belirl devamını oku..

25 / 10 / 2021
Ayın Yazarı Pınar Göçer ile Buluşuyoruz

Her ay bir yazar ile bir araya gelen ilkokul öğrencilerimiz 21 Ekim Perşembe günü Yazar Pınar Göçer ile bir araya gelerek yazarın yazın hayatı, kitapları hakkında söyleşi gerçekleştirecektir. Aynı zaman devamını oku..

14 / 10 / 2021
4. Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası Sonuçları Açıklandı

Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası’na Türkiye’nin dört bir yanından katılan gençler, “Bilim ve Liderlik Okulu” olan Özel Ege Lisesinde her yıl bir araya gelmekt devamını oku..

14 / 10 / 2021
Özel Egeliler Türkiye Matematik Yarışması'nda Finalist

Türkiye Matematik Yarışması'nda Özel Ege İlkokulu 4-A sınıfı öğrencimiz Deniz Atış ve Özel Ege Ortaokulu 6-A sınıfı öğrencimiz Ege Miri finalist olmuşlardır. Öğrencilerimizi ve ö devamını oku..

14 / 10 / 2021
"SMART" ile İngilizce Öğrenmeye Devam Ediyoruz

İngilizce öğretim programımız SMART ile öğrencilerimiz yabancı dilde başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. 2021 Haziran ayında düzenlenen Cambridge Young Learners sınavına katılan ilk devamını oku..

29 / 09 / 2021
TÜBİTAK'ta Türkiye Üçüncüsü Olan Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldı

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri final yarışması biyoloji alanında Türkiye 3.sü olan öğrencilerimiz Nehir Özen ve Cem Yıldırım düzenlenen tören ile ödülleri aldı. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, öğrencilerimizin Özgün Bakteriler devamını oku..

08 / 09 / 2021
4. Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası

Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası’na Türkiye’nin dört bir yanından katılan gençler, “Bilim ve Liderlik Okulu” olan Özel Ege Lisesinde her yıl bir araya gelmektedir. Eraslan Vakfı Türkiye Lis devamını oku..

27 / 08 / 2021
Özel Ege Lisesi MUN Simülasyonu

Ozel Ege Lisesi MUN Simülasyonu Kapanış Töreni Özel Ege Lisesi Yabancı Diller Bölümü tarafından 16-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MUN) simül devamını oku..

26 / 08 / 2021
Özel Ege Lisesi Öğretmen Çalıştayı "Bilim ve Liderlik" Temasıyla Gerçekleşti

Tüm ögrencilerimize kavuşacak olmanın heyecanını yaşarken öğretmenlerimiz tüm enerjileri ile yeni döneme hazırlanıyor. Özel Egeli öğretmenleri devamını oku..

26 / 08 / 2021
30. Dönem Mezunlarımızı Üniversiteye Uğurladık

Sevgili 2021 mezunlarımız, Özel Ege Lisesi mezunları arasına hoş geldiniz. devamını oku..

26 / 08 / 2021
Almanca Öğretmenimiz Figen Esener eTwinning Çalıştayı'ndaydı

Almanca Öğretmenimiz Figen Esener, Polonya ve Fransa ile birlikte yürüttüğü, Wir sind anders. Wir sind gleich.’’ eTwinning projesiyle İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen il devamını oku..

26 / 08 / 2021
Kanguru Matematik Yarışması'nda 7 Öğrencimiz ile Finaldeyiz

Her yıl Türkiye'nin 81 ilinden, 2.500'ün üzerinde okul ve 140.000'e yakın öğrencinin katıldığı Kanguru Matematik Yarışması'nda Özel Ege İlkokulundan 2, Özel Ege Ortaokulundan 2, Özel Ege devamını oku..

26 / 08 / 2021
İngilizce Öğretmenimiz Dr. Güneş Korkmaz'dan Bir Başarı Daha

İngilizce öğretmenimiz Güneş Korkmaz, “Eğitimde Program Okuryazarlığı” bölümüyle Doç. Dr. Erol Koçoğlu editörlüğünde PEGEM tarafından yayımlanan "Eğitimde Okuryazarlık Becerileri devamını oku..

17 / 07 / 2021
Öğrencilerimize Yaz Okulundan Davet

Lise öğrencilerimiz Ali İhsan Sarı, Arda Öztürk, Berkay Dervişoğlu, Ceren Ayık, Efe Herek, Nazif Bartu Gürol, Ozan Çalışkan ve Yağmur Gültekin Koç Üniversitesi ve Stanford Ün devamını oku..

17 / 07 / 2021
Özel Egelilere BAYER Liseler Arası Bilim Yarışması'ndan İkincilik Ödülü

Bayer'in lise öğrencilerini, fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve bilimsel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla bu yıl yedincisini d&uum devamını oku..

17 / 07 / 2021
TÜBİTAK'taki Başarı Geleneğimiz Devam Ediyor

Ortaokul öğrencilerimizin her yıl çeşitli alanlarda katıldığı TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması'nda bu yıl da 12 projemiz İzmir Bölge Sergisi'ndeydik. devamını oku..

17 / 07 / 2021
25. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları'ndan Bronz Madalya

11. sınıf öğrencimiz Niyazi Atakan Kırkağaç, 25. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları'nda bronz madalya almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik ediyoruz. devamını oku..

17 / 07 / 2021
Özel Egeliler İzmir Valiliği Tarafından Düzenlenen Törendeydi

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda Türkiye 3.sü olan öğrencilerimiz Nehir Özen ve Cem Yıldırım ile Biyoloji Öğretmenimiz Yasemin B devamını oku..

16 / 06 / 2021
Fen ve Matematik Alanında 2 Türkiye İkinciliği

MEF Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi Ortaokullar Arası Proje Yarışması’nda Türkiye 2.liğine layık görülen Özel Ege Ortaokulu 8. sınıf öğrencimiz Defne Telciler’e ve 7. sınıf öğrenc devamını oku..

15 / 06 / 2021
Harvard Üniversitesi Mezunlar Derneği'nden Mansiyon ve Birincilik Ödülü

Harvard Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen, kadınların günümüzde yaşadığı sorunlar ve kadın hakları konulu kompozisyon yarışmasına (Harvard GlobalWE Essay Contest) katı devamını oku..

15 / 06 / 2021
Öğretmenlerimiz Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitimlerini Tamamladı

Özel Egeli öğretmenlerimiz Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi (Harvard Graduate School of Education) tarafından düzenlenen eğitimlerini tamamladılar. devamını oku..

15 / 06 / 2021
Öğrencilerimiz Yale Model Government Europe Konferansındaydı

Ortaokul ve lise öğrencilerimiz çevrim içi Yale Model Government Europe (YMGE) konferansına katıldı. devamını oku..

15 / 06 / 2021
TÜBİTAK'ta Biyoloji Alanında Türkiye 3. lüğü

Tübitak 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması'nda 11. sınıf öğrencimiz Nehir Özen ve 10. sınıf öğrencimiz Cem Yıldırım, danışmanlığını Biyoloji Öğretmenimiz Yasemin Boncuk Yavuz'un yaptığı Özgü devamını oku..

15 / 06 / 2021
Öğretmenlerimiz 2021 LGS Değerlendirmesi

ÖZEL EGE LİSESİ 2021 LGS DEĞERLENDİRMESİ 6 Haziran 2021 tarihli Lise Giriş Sınavı’nın birinci oturumunda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kült&u devamını oku..

15 / 06 / 2021
Özel Egeliler'den Matematik Olimpiyatlarında Başarı

Akdeniz Üniversitesi Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları’nda 3 öğrencimiz 2. aşamada. devamını oku..

02 / 06 / 2021
Bir Uluslararası Başarı da Ceylin Karahan'dan

Farklı ülkelerden öğrencilerin katılımıyla düzenlenen Yale Model Government Europe Konferansı (YMGE) Ürün Tasarım Yarışmasında 10. sınıf öğrencimiz Ce devamını oku..

02 / 06 / 2021
Ülkemizi Regeneron ISEF 2021’de Gururla Temsil Ettik

12. sınıf öğrencilerimizden Okan Demir Baykal ve Tankut Çekiç, öğretmenimiz Atajan Rovshenov’un danışmanlığında hazırladıkları "Raspberry Pi ile Görme Engelli Bireyler için Yardımcı Tek devamını oku..

30 / 05 / 2021
Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Çevre İçin İş Birliği

“Continued Dialogue, Closerto Europe” (Sürdürülebilir Diyalog) projemizin ortakları ve iştirakçileri gerçekleştirilen Zoom toplantısında bir araya geldi. Paydaşların temsilcileri kendilerini ve kurumlarını tanıttı, proje hakkındaki güncel gelişmeler katılımcıla devamını oku..

29 / 05 / 2021
Özel Egelilerden Türkiye Matematik Yarışması Sonuçlarında Türkiye 1.liği

Bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Matematik Yarışması sonuçlarında Türkiye 1.liği madalyasına hak kazanan 4. sınıf öğrencimiz Gökhan Yanardağ, 5. sınıf öğrencimiz Kuzey Er ve 12. sınıf öğrencimiz Çınar Eren Arslan’ devamını oku..

30 / 05 / 2021
Özel Ege’de Anaokulundan 1. Sınıfa Geçiş Çalışmaları

Çocukluk döneminin sosyal-duygusal gelişim alanları üzerinde hassasiyetle durulması gereken özel bir dönem olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimizin birinci sınıfa geçiş süreçlerini kolaylaştırmak ve birinci sınıfa mutlu ve güçlü bir ba devamını oku..

30 / 05 / 2021
Özel Ege Lisesi 'TSE Okulum Temiz Belgesi' Aldı

Millî Eğitim Bakanlığı ve Türk Standardları Enstitüsü arasında yapılan iş birliği ile, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzunda belirlenen 248 krit devamını oku..

30 / 05 / 2021
Özel Ege'nin İngilizce Öğretim Programı 'Smart'

İngilizce Dersi Öğretim Programımız “SMART”, Özel Ege Lisesi öğretmenleri ve program geliştirme uzmanları tarafından anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin İngilizce öğrenimleri adına geliştirilmiştir. Bu öğretim programı & devamını oku..

30 / 05 / 2021
AP Capstone™ Diploma Programı ile Özel Egelilere Çift Diploma İmkânı

2013 yılından beri College Board üyesi olan okulumuz aynı yıl AP (Advanced Placement) programına katılmış ve lisans düzeyinde 8 farklı ders vermeye başlamıştır. Okulumuz 2021 Şubat ayı itibarıyla AP Capstone™ Diploma Programı’nı devamını oku..

30 / 05 / 2021
18. Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Fen Araştırma Projeleri Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz Özel Ege Lisesi YouTube kanalından canlı yayında yapılan ödül törende ilan edildi. Öğrencilerin fizik, kimya, biyoloji, fen ve teknoloji alanlarında hazırladıkları projelerini çevrim içi o devamını oku..

30 / 05 / 2021
20. Günaydın Edebiyat'ta Ödüller Sahiplerini Buldu

Özel Ege Lisesi 20. “Günaydın Edebiyat” Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz Özel Ege Lisesi YouTube kanalından canlı yayında yapılan ödül törende ilan edildi. Bu yıl &o devamını oku..

30 / 05 / 2021
ÖEL Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan'dan Özel Ege'nin Uluslararası Vizyonuyla İlgili Değerlendirme Toplantısı

Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, Özel Ege Lisesi mezunlarının bugüne kadar kabul aldığı yabancı üniversiteler ve okulun uluslararası vizyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. devamını oku..

30 / 05 / 2021
Fen Bilimleri ve Matematikte Türkiye 2.likleri Özel Egelilerin

Ülkemizdeki fen bilimleri, matematik bilimi, sosyal bilimler ve yazılım - kodlama bilimleri öğretimini desteklemek, öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri kullanabilmelerini ve pekiştirmelerini sağlamak, bu alanlarda yetenekli öğrencileri bilimsel ar devamını oku..

30 / 05 / 2021
19 Mayıs'ı Coşkuyla Kutladık

Ulusal egemenliğin başlangıç günü olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 102. yılı kutlu olsun. Özel Egelilerin 19 Mayıs’ın ruhu, gücü ve gururuyla hazırladığı çevrim içi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram devamını oku..

30 / 05 / 2021
İngiltere’nin ve Birleşik Krallık Üniversiteleri ÖEL Üniversite Günü'ndeydi

İngiltere Üniversite Gününde İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitelerini öğrencilerimiz ile buluşturduk.  Sadece okulumuza özel gerçekleştirilen çevrim içi oturumlarda öğrencilerimiz bölüm ve meslekleri Ox devamını oku..

30 / 05 / 2021
Matematikte Türkiye Birinciliği Özel Egelilerin

Özel Ege Lisesi 10. sınıf öğrencileri Arda Öztürk, Yağmur Gültekin ve Yağız Oğuz'un hazırladıkları "EulerTotient Fonksiyonuna Dayanan Terimler Toplamı ve Ardışık Kuvvetler Toplamı Arasındaki Bölünebilirlik Koşulları" isimli proje 12. Salih Zeki Matematik Araş devamını oku..

30 / 05 / 2021
Mezunumuzun Mesajı Var; Doğan Demir (2005 ÖEL Mezunu)

Mezunumuzun Mesajı Var; Doğan Demir (2005 ÖEL Mezunu) devamını oku..

30 / 05 / 2021
Ayın Yazarı; Yalvaç Ural Öğrencilerimizle Buluştu

İlkokulu kademesinde uyguladığımız ayın yazarı çalışmamızda bu ayki konuğumuz Yalvaç Ural oldu. Değerli yazarımız Yalvaç Ural, öğrencilerimiz uzaktan eğitim sistemiz Perculus+ üzerinden öğrencilerimizle buluşarak yazın hayatı, yazarlık ve kitapları hakkında devamını oku..

30 / 05 / 2021
1. Sınıflarımızın İngilizce Portfolyo Sunumları

İlkokul 1. sınıflarımız, İngilizce portfolyo sunumlarını büyük bir özveri ve çabayla gerçekleştirdi. Bu keyifli ve bilgi dolu dakikaları izlemek için devamını oku..

30 / 05 / 2021
Türkiye Zeka Vakfı 26. Zeka Oyunları Yarışması’nda Finaldeyiz

Türkiye Zeka Vakfı 26. Zeka Oyunları Yarışması’nda (OYUN 2021) 3. sınıf öğrencilerimiz Hayrettin Eren Ayık ve Yiğit Eymen Cömert, finale katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimize finalde başarılar dileriz. devamını oku..

30 / 05 / 2021
TÜBİTAK İzmir Bölge Sergisi'nde 12 Projemiz Sergilenmeye Değer Bulundu

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Sergisi'nde 12 projemiz sergilenmeye değer bulunmuştur. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. devamını oku..

30 / 05 / 2021
Ata Berk Karabağ’a 4 Fransız Üniversitesinden Kabul Hakkı

Okulumuz 12. sınıf öğrencilerinden Ata Berk Karabağ, Fransa’daki dört prestijli üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görme hakkı kazanmıştır.    Öğrencimiz eğitimi ve araştırma çalışmaları ile Times HigherEducation dünya sıral devamını oku..

30 / 05 / 2021
Özel Ege’de İngiltere Üniversite Günleri Başlıyor

İngiltere'nin en prestijli üniversitelerinin öğrencilerimiz ile buluşacağı etkinliğimiz Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek olup öğrencilerimiz bölüm ve meslekleri üniversite temsilcilerinden dinleyecek, merak ettikleri sorulara yanıt bulma fırsatı bulacaklardır devamını oku..

30 / 05 / 2021
3 Matematik Projesi ile Finaldeyiz

Özel Ege Lisesi, Türkiye genelinde 2015 yılından bu yana düzenlenen Salih Zeki Matematik Araştırma Projeleri Yarışması’nın finalinde ortalama 2 proje ile yer almaktadır. Bu yıl da yarışmaya 3 proje ile başvuran Özel Egeliler gelene devamını oku..

30 / 05 / 2021
Mezunumuzun Mesajı Var; Elif Ceren Çümen (2012 ÖEL Mezunu)

Mezunumuzun Mesajı Var; Elif Ceren Çümen (2012 ÖEL Mezunu) devamını oku..

30 / 05 / 2021
Öğrencilerimizden II. MINT-O Olimpiyatlarında İlk 10’da 3 Derece

Okulumuz, 2. yabancı dili Almanca olan ve 3, 4 ve 5.sınıf öğrencilerinin katıldığı 2020 - 2021 II. Mint-O-Olimpiyatlarında aralarında birinci yabancı dili Almanca olan okulların da olduğu 650 okul arasında gerçekleşen ve iki hafta süren kıyasıya mücadelede 5. sını devamını oku..

30 / 05 / 2021
Özel Egelilerden Bilgi Yarışması'nda İzmir İl 1.liği

11. sınıf öğrencilerimiz Aslı Turan, Onur Umut Ulu ve Zeynep Gül, İzmir Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gençler Arası Bilgi Yarışması'nda İzmir il birincisi oldu. Öğrencilerimizi teb devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz