Salon derslerimizde değerli öğretim üyesi Doç. Dr. Sinan Güven'i konuk ediyouz.
Doç. Dr. Sinan Güven Hakkında
Sinan Güven lisans eğitimini ODTÜ Kimya bölümünde tamamladı ve daha sonra yine aynı üniversitede biyoteknoloji alanında yüksek lisans eğitimini gerçekleştirdi. 2011 yılında doku mühendisliği ve kök hücreler alanındaki doktorasını İsviçre-Basel Üniversitesi’nde tamamladı. Doktora çalışmalarını erişkin kök hücreleri kullanarak büyük ölçekli vaskülerize kemik grefleri hazırlanması üzerine gerçekleştirdi. Aynı zamanda kök hücrelerinin farklılaştırılması ve rejeneratif tıp uygulamalarının klinik alanlarda aktarılması konusunda çalışmalarda bulundu. Doktora sonrası çalışmalarını 2012-2015 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirdi. Massatchussetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Harvard Tıp Okulu ve Brigham and Women’s Hastanesindeki çalışmaları sırasında 3-boyutlu aşağıdan-yukarıya (bottom-up) doku mühendisliği birleştirme teknolojileri ve mikroakışkan sistemler üzerine yoğunlaşmıştır. Bununla beraber rejeneratif ve kişisel tıp uygulamalarına yönelik gerçek doku ve organ fonksiyonlarını taklit eden modeller geliştirmiştir. Dr. Güven, Stanford Canary Erken Kanser Teşhisi Merkezi’nde biyomühendislik araçlarını kullanarak kanser araştırmaları için yenilikçi mikro-çevreler tasarlamıştır. Mayıs 2015’te Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü’ne katılarak Terapötik Biyomühendislik Labı’nı kurdu ve grup lideri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Güncel araştırma konuları kök hücre teknolojileri, organoidler ve mikroakışkan çip üstü-organ sistemleri üzerinedir. 2016 Türkiye Bilimler Akademisi GEBİP, 2017 Bilim Akademisi BAGEP ve 2018 Türkiye Sağlık Enstitüleri Birliği TÜSEB Teşvik ödüllerine layık görülmüştür.
Haberler
14 / 02 / 2024
Mezunlar Buluşması

Mezunlarımız üniversiteye hazırlık süreçleri, öğrenim hayatları, meslek seçimleri, meslek deneyimleri, eğitim ve kariyer planları hakkında Özel Ege Lisesi öğrencileriyle paylaşımda bulundukları Geleneksel &Ou devamını oku..

05 / 02 / 2024
Almina Çabuk - Üniversite Kabul

12. sınıf öğrencimiz Almila Çabuk, QS dünya sıralamasına göre işletme alanında 46. sırada yer alan Luiss Guido Carli Üniversitesinden kabul almıştır. Luiss Guido Carli Üniversitesi, yönetim ve sosyal bilimler alanında önde gelen özel üniversitelerden biridi devamını oku..

05 / 02 / 2024
Sude Bülbül - Üniversite Kabul

12.sınıf öğrencimiz Sude Bülbül, Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 601-800 sıraları arasında yer alan Oxford Brookes Üniversitesinin İşletme ve Uluslararası İş Yönetimi bölümlerinden ve 201-250 sıraları aras devamını oku..

05 / 02 / 2024
IISEC 2023 - Bildiri Sunumu

Özel Egeliler IISEC 2023 International Informatics and Software Engineering Conference bildiri sunumunu gerçekleştirdiler. 21-22 Aralık tarihleri arasında IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü), Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu devamını oku..

05 / 02 / 2024
Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Tiyatro Etkinliğinde

Anaokulu ve İlkokul öğrencilerimizin katılımıyla “Meraklı Gezginler” tiyatro oyununun gösterimi gerçekleştirildi. Öğrenciler tiyatro etkinliğiyle keyifli zaman geçirdiler. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz