İngiltere Üniversite Gününde İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitelerini öğrencilerimiz ile buluşturduk. 

Sadece okulumuza özel gerçekleştirilen çevrim içi oturumlarda öğrencilerimiz bölüm ve meslekleri Oxford Brookes, Loughborough ve Russell grubu üniversitelerinden olan Cardiff, Durham ve Bristol Üniversitelerinin üniversite temsilcilerinden dinleyerek, merak ettikleri sorulara yanıt bulma fırsatı buldu. Ayrıca öğrencilerimiz ve velilerimiz üniversite temsilcileri tarafından üniversitelere kabul ve kayıt kriterleri, burslar ve kampüs hayatı hakkında da bilgi sahibi oldular.

Etkinliğin organizasyonunda büyük katkıları olan Şirin Myles‘a ve sunumları gerçekleştiren katılımcı üniversitelerimizin temsilcilerine teşekkürlerimizi sunarız.

Meeting online with the leading universities of the UK at the “UK University Day”

We were delighted to meet with leading university representatives at the “UK University Day.”

In the online sessions held exclusively for our school, our students had the opportunity to ask questions by listening to the university representatives of 5 leading universities as Oxford Brookes, Loughborough, and Russell group universities: Cardiff, Durham, and Bristol Universities. The representatives also informed our high school students and parents about higher education abroad, admission and enrolment processes, scholarships, student life, and campus facilities.

We want to thank Şirin Myles, who made great contributions to the event's organization, and the representatives of our participating universities.

Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz