Okulumuz Özel Ege Lisesinden 2016 yılında mezun olan ve Balıkesir Tıp Fakültesine yerleşen Ezel Arda MERAL’den güzel bir haber aldık. Öğrencimizin TUS’ta derece yaparak Dokuz Eylül Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında uzmanlığa hak kazandığını büyük bir gururla sizlere de duyurmak istiyoruz.
Özel Ege Lisesindeki eğitim hayatı boyunca akademik ve kültürel yönden kendisini geliştirmeyi ilke edinmiş olan öğrencimiz, 10. sınıfta Harvard Üniversitesi Model Kongre (HMC) ve 11. sınıfta Harvard Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler (HMUN) çalışmalarına katılmış ve birikimlerine yurt dışı deneyimleri de eklemiştir. 9 ve 10. sınıfta kimya olimpiyatlarına devam eden Ezel Arda, uluslararası matematik yarışması Fryer ve kimya yarışması Avagadro sınavlarına katılmıştır. Ayrıca sporla ilgilenen ve TFF’ den (Türkiye Futbol Federasyonu) hakemlik belgesi bulunan öğrencimiz okulumuzda düzenlenen futbol müsabakalarında hakemlik yapmıştır.
Mezunumuzu tebrik ediyor, üstün başarılarının iş yaşamında da devam etmesini temenni ediyoruz.
Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz