10. Sınıf öğrencilerimiz Arda ÖZÇELEBİ, Kaan TEPEDELEN,Recep Efe EREZEL, Sarp Bilge ŞENKARDEŞLER,Yücel Efe ÖZTÜRK ve 9. Sınıf öğrencimiz Bekir AKHAN Kanada, Waterloo Üniversitesi, CEMC (The Center for Education in Mathematics and Computation) tarafından organize edilen, CIMC (Canadian Intermediate Mathematics Contest) adlı matematik yarışmasında dünya genelinde ilk yüzde 25'lik dilime girerek üstün başarı belgesine hak kazanmıştır. 10. Sınıf öğrencilerimiz Çağan KILIÇOĞLU, Azize Nehir MUTLU ve 9. Sınıf öğrencimiz Serbay SERPEN ile beraber Özel Ege Lisesi CIMC takımı olarak da uluslararası okullar arasında ilk yüzde 25'lik dilime girmiş ve elde ettikleri ortalama puan ile Özel Ege Lisesi’ni okul onur listesine taşımışlardır. Aynı zamanda Arda ÖZÇELEBİ elde ettiği puan ile bireysel olarak da öğrenci onur listesine girmeye hak kazanmıştır.
Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.
Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz