26 Şubat 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek Özel Ege Lisesi Okula Giriş Sınavı başvuruları başladı.

2022-2023 Öğretim yılında Özel Ege Ortaokulu ve Özel Ege Lisesi öğrencisi olmak isteyen ortaokul 5, 6, 7, 8 ve lise 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri, 26 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleşecek okula giriş sınavına katılacak. Yüz yüze olarak yapılacak sınavın sonuçlarına göre öğrenciler okula kabul ve çeşitli oranlarda burs elde etme hakkı kazanacak.

1987 yılından bu yana faaliyet gösteren Özel Ege Lisesi “Dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, ulusal değerlerine bağlı, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirmek.” misyonuna sahip bir “Bilim ve Liderlik” okuludur.

Öğrenciliğin yalnızca ulusal sınavlardan ibaret olmadığını, ülkesinin, tarihinin, sanatının, değerlerinin, fikir dünyasının ve rengârenk insan çeşitliliğinin farkında olan gençler yetiştirmenin asıl büyük görev olduğunun bilinciyle eğitimde etik değerleri gözetmek okulun öncelikleri arasında yer almaktadır.

“Bilim ve Liderlik Okulu” olarak bilinen Özel Ege Lisesi, mezunlarının siyaset, kamu yönetimi, iş dünyası, medya, akademik çevre, sivil toplum ve fikir dünyasına kanaat önderliği yapacak yurttaşlar olmasını hedeflemekte, çevresini ve ülkesini bir üst eşiğe taşıma tutkusu olan, dönüştürücü lider adayları yetiştirmek üzere çalışmalarını planlamaktadır.

Mezunlarının, 2009 yılından bu yana en çok yerleştirdiği üniversiteler arasında ODTÜ, İTÜ, İ.D Bilkent (%58’i burslu) yer alırken; en çok yerleşilen ilk üç bölümün mühendislik, tıp, mimarlık olması Özel Ege Lisesinin mezun niteliği ile ilgili ipuçları vermektedir.

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yabancı dil kazanımları için Özel Egeli öğretmenler tarafından geliştirilen ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan İngilizce Dersi Öğretim Programı “SMART” uygulanırken lise kademesinde öğrenciler AP CapstoneTM Diploma Programına hazırlanmaktadır. Böylece öğrenciler, lisede İngilizce olarak lisans düzeyinde aldıkları dersler ve buradan elde edecekleri çift diploma ile yurt dışı üniversitelerine kabul ve burs olanaklarından faydalanmaktadır.

Öğrencilerini 36. aydan itibaren alan ve üniversiteye kadar taşıyan Özel Ege Lisesi, devam ettiği eğitim yolculuğunda akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılara imza atacak yeni Özel Egelileri 26 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşecek okula giriş sınavına davet ediyor.

Sınav başvurusu için tıklayınız.

Haberler
06 / 06 / 2024
10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde

10 ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz Avogadro İsimli Kimya Yarışmasında Dünya Genelinde Uluslararası Okulların Katılımcıları Arasında İlk Yüzde 25’lik Dilimde  Canada, University of Waterloo, devamını oku..

06 / 06 / 2024
Asya Matematik Olimpiyatlarında (AIMO) Finaldeyiz

3-B sınıfı öğrencimiz İdil Sakıncı, Asya Matematik Olimpiyatlarının (AIMO) çevrim içi olan ilk aşamasında aldığı puan ile Güney Kore’de yapılacak finalde yer almaya hak kazanmıştır.  devamını oku..

06 / 06 / 2024
TÜBİTAK Proje Finalinde Özel Ege’den Derece

  Bu yıl 55. si düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi ve ödül töreni, 26-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da yü devamını oku..

06 / 06 / 2024
2024 LGS (Lise Giriş Sınavı) Sorularının Değerlendirilmesi

(Basın Bülteni) 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Lise Giriş Sınavı (LGS) soru ve cevapları yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 devamını oku..

06 / 06 / 2024
Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda Öğrencimizden İkincilik Ödülü 

Özel İzmir Gelişim Ortaokulunun düzenlediği Ortaokullar Arası Çok Kısa Öykü Yarışması’nda 7.sınıflar düzeyinde İkincilik Ödülü almaya hak kazanan öğrencimiz Sarp Pamuk’u kutlar, başarılarının devamını dileriz. devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz