26 Şubat 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek Özel Ege Lisesi Okula Giriş Sınavı başvuruları başladı.

2022-2023 Öğretim yılında Özel Ege Ortaokulu ve Özel Ege Lisesi öğrencisi olmak isteyen ortaokul 5, 6, 7, 8 ve lise 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri, 26 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da gerçekleşecek okula giriş sınavına katılacak. Yüz yüze olarak yapılacak sınavın sonuçlarına göre öğrenciler okula kabul ve çeşitli oranlarda burs elde etme hakkı kazanacak.

1987 yılından bu yana faaliyet gösteren Özel Ege Lisesi “Dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, ulusal değerlerine bağlı, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirmek.” misyonuna sahip bir “Bilim ve Liderlik” okuludur.

Öğrenciliğin yalnızca ulusal sınavlardan ibaret olmadığını, ülkesinin, tarihinin, sanatının, değerlerinin, fikir dünyasının ve rengârenk insan çeşitliliğinin farkında olan gençler yetiştirmenin asıl büyük görev olduğunun bilinciyle eğitimde etik değerleri gözetmek okulun öncelikleri arasında yer almaktadır.

“Bilim ve Liderlik Okulu” olarak bilinen Özel Ege Lisesi, mezunlarının siyaset, kamu yönetimi, iş dünyası, medya, akademik çevre, sivil toplum ve fikir dünyasına kanaat önderliği yapacak yurttaşlar olmasını hedeflemekte, çevresini ve ülkesini bir üst eşiğe taşıma tutkusu olan, dönüştürücü lider adayları yetiştirmek üzere çalışmalarını planlamaktadır.

Mezunlarının, 2009 yılından bu yana en çok yerleştirdiği üniversiteler arasında ODTÜ, İTÜ, İ.D Bilkent (%58’i burslu) yer alırken; en çok yerleşilen ilk üç bölümün mühendislik, tıp, mimarlık olması Özel Ege Lisesinin mezun niteliği ile ilgili ipuçları vermektedir.

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yabancı dil kazanımları için Özel Egeli öğretmenler tarafından geliştirilen ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan İngilizce Dersi Öğretim Programı “SMART” uygulanırken lise kademesinde öğrenciler AP CapstoneTM Diploma Programına hazırlanmaktadır. Böylece öğrenciler, lisede İngilizce olarak lisans düzeyinde aldıkları dersler ve buradan elde edecekleri çift diploma ile yurt dışı üniversitelerine kabul ve burs olanaklarından faydalanmaktadır.

Öğrencilerini 36. aydan itibaren alan ve üniversiteye kadar taşıyan Özel Ege Lisesi, devam ettiği eğitim yolculuğunda akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılara imza atacak yeni Özel Egelileri 26 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşecek okula giriş sınavına davet ediyor.

Sınav başvurusu için tıklayınız.

Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz