Ozel Ege Lisesi MUN Simülasyonu Kapanış Töreni

Özel Ege Lisesi Yabancı Diller Bölümü tarafından 16-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MUN) simülasyonu kapanış töreni ile son buldu. Bir haftalık teorik eğitimin ardından oluşturulan simülasyonlarda farklı ülkeleri temsil eden delegeler güncel dünya problemlerini İngilizce olarak birçok farklı açıdan ele alarak verimli geçen tartışmalara katıldılar. Sorunlara kalıcı ve mantıklı çözümler üretmeye çalışan öğrencilerimiz, öğrendikleri bilgileri ve konferans kurallarını yaşayarak öğrendiler.  Aynı zamanda hitabet ve fikir üretme becerilerini geliştirdiler. Kapanış töreninde tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken ‘En İyi Delege’ ödülünü Kolombiya’yı temsil eden öğrencilerimizden Naz Yüksel, “Olağanüstü Delege” ödülünü Kanada’yı temsil eden Gülce Genç ve Mansiyon ödülünü Çin’i temsil eden Asya Arslan almaya hak kazandı.  Ayrıca en iyi görüş makalesi (position paper) ödülünü Birleşik Krallık’ı temsil eden öğrencilerimizden Elif Nur Tan ve Hindistan’ı temsil eden Deren Zehra Ünüvar almaya hak kazandı.

Daha önce MUN konferanslarına katılmış olan 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizden Onur Umut Ulu, Zeynep Gül, Kaan Kümüştekin ve Can Afacan simülasyonda başkanlık ve moderatörlük görevlerini üstlenerek deneyimlerini paylaşmışlardır.

Bu yaz dönemi çalışması sonunda öğrencilerimizin Princeton, Yale ve Harvard üniversitelerinde düzenlenecek olan MUN konferanslarında hem okulumuzu hem de üniversitelerin kendileri için belirleyeceği ülkeyi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz. 

********************************

Ozel Ege Lisesi MUN Simulation Closing Ceremony

The Model United Nations Conference Simulation, held for the ninth time this year by our Foreign Languages ​​Department between 16-27 August 2021, ended with the closing ceremony. After a week of theoretical training, delegates representing different countries in the simulations discussed the current world problems in English with great success. They tried to find permanent and logical solutions to the global issues during the conference applying and following the UN rules and procedures. At the same time, they developed their diplomacy skills. 

The conference concluded with a closing ceremony where delegates of each committee were awarded with a certificate of participation. Our student Naz Yüksel, representing Colombia, received the 'Best Delegate' award. Gülce Genç representing Canada, and Asya Arslan, representing China, received the "Extraordinary Delegate" award. In addition, Elif Nur Tan, representing the United Kingdom, and Deren Zehra Ünüvar, representing India, were awarded the best position paper award.

Four of our 11th and 12th grade students Onur Umut Ulu, Zeynep Gül, Kaan Kümüştekin and Can Afacan, who had many MUN experiences successfully chaired the sessions.

After this intensive summer training, we believe that our students will successfully represent our school and their assigned countries at the MUN conferences held at Princeton, Yale, and Harvard universities.

 

Haberler
01 / 04 / 2024
18 Mart Çanakkale Zaferi

Bu zafer inananların zaferi, bu mücadele onurlu bir duruşun ve bağımsızlığa gönül verenlerin mücadelesi. 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 109. yıldönümü törenine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu taşıyoruz. Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi say devamını oku..

01 / 04 / 2024
Harvard Model Congress Europe Konferansı

Okulumuz 10. ve 11. sınıf öğrencilerinden Aliye Derin Demirelli, Alara Nisa İzci, Su Karaağaç, Duru Şimşek, Efe Öztürk, Efe Tuna Galipoğlu, Ege Onar, Elif Kabadayı, Elif Naz Tatar, Nil Soykan, Arda Özsüer, Ural İsmail Uğurlu, Doruk Yalaz, Recep Efe Erez devamını oku..

01 / 04 / 2024
Bisiklet Yarışlarında Birincilik

20 Mart Çarşamba günü Sasalı Kent Park alanında İl Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Bisiklet Yarışmalarında, Minik Kızlar Bisiklet Takımımız İzmir birincisi Minik Erkekler Bisiklet Takımımız İzmir birincisi devamını oku..

01 / 04 / 2024
Portfolyo Sunumları

Okulumuz 6 yaş öğrencileri ilk dönem İngilizce derslerinde edindikleri kazanımları İngilizce öğretmenleri eşliğinde sınıf ortamındaki doğallıklarıyla ailelerine sundular. Öğrencilerimizin geldikleri başarı düzeyi farklı istasyonlarda gösterdikleri y devamını oku..

01 / 04 / 2024
Yurt Dışı Üniversite Buluşması

Lise öğrencilerine yönelik Yurt Dışı Üniversite Buluşması etkinliğinde, Amerika ve Avrupa’dan toplam 10 üniversite katılımcılara bilgilendirme sağladı. Okulumuz lise kafeteryasında düzenlene etkinlikte öğrencilerimiz ve veli devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz