Ortaokul öğrencilerimizin her yıl çeşitli alanlarda katıldığı TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması'nda bu yıl da 12 projemiz İzmir Bölge Sergisi'ndeydik.
TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Sergisi’nde projeleriyle yer alan 8. sınıf öğrencimiz Bade Meçik Kimya alanında, 7. sınıf öğrencimiz Beren Sarı Tarih alanında ve 8. sınıf öğrencimiz Efe Deniz Asan ise Teknolojik Tasarım alanında İzmir Bölge Birincisi olarak finalist olmaya hak kazandılar.
İzmir Bölge Sergisi’nde Özel Ege Lisesi olarak en fazla ödül alan okullar arasında yer almanın mutluluğunu yaşıyor, birincilerimize ulusal finalde başarılar diliyoruz.
Öğrencilerimizin proje sunumlarına ait videoyu izlemek iin tıklayınız.
Haberler
12 / 04 / 2023
Öğrencimiz Yiğit Sancar'a Yurt Dışı Üniversite Kabulü

12. sınıf öğrencimiz Yiğit Sancar Times Higher Education (THE) dünya üniversiteleri sıralamasında 42. sırada yer alan Belçika’nın en büyük araştırma üniversitesi olan KU Leuven’den kabul almıştır. Belçika’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan K devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına göre 25. sırada yer alan Duke Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden kabul almıştır. Özel bir araşt devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencilerimizden Kaan Kümüştekin Times Higher Education (THE) tarafından 2022 yılında dünyanın en iyi 134. Üniversitesi seçilen  devamını oku..

07 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Can Afacan Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 147. sırada yer alan Rice Üniversitesi'nin Bilgisayar Bilimi bölümüne kabul almıştır. Amerika’da bulunan o devamını oku..

06 / 04 / 2023
Öğrencilerimizin Yurt Dışı Kabulleri Devam Ediyor

12. sınıf öğrencimiz Nisan Kaynar Times Higher Education (THE) dünya sıralamasına göre 108. sırada yer alan Birmingham Üniversitesi Biyomedikal Bilimler bölümünden kabul almıştır. Birleşik Krallık ’ta araştırma odaklı en iyi üniversitel devamını oku..

ÖZEL EGE'DEN HABERİNİZ OLSUN

#BizÖzelEgeliyiz